کد خبر: 109976
تاریخ انتشار: ۰۴ شهریور ۱۳۹۹
گروه : انرژی

از ۲۲۳۰ پروژه توزیع برق کشور بهره برداری شد

از ۲۲۳۰ پروژه توزیع برق کشور بهره برداری شد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع توانیر در این مراسم که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه امسال در بخش توزیع به طور متوسط در هر ماه بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح می شود، اظهار کرد: در این بخش یک هدف برای خودمان انتخاب کردیم و آن کاهش قیمت تمام شده خدمات است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۷ شاخص عملکرد طرح به اجرا ۱.۳۰ درصد بود که در سال گذشته به ۱.۶۱ درصد رسیده است و این به معنای آن است اعتبارات بیشتر در طرحها هزینه شده است، افزود: در پروژه های امروز که در محور ساخت وسازهاست، اصلاح وبهینه سازی شبکه و برق رسانی را هدف قرار داده است. معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان اینکه هم اکنون تعداد مشترکان برق به ۳۷ میلیون مشترک رسیده است، ادامه داد: به دنبال تغییر نگرش و فرایندها هستیم و در همین راستا با تعریف سازوکارهای جدید، در جهت کاهش هزینه خدمات حرکت می کنیم.

به گفته رخشانی مهر تاکنون اگر سازوکارها به مدد این تفکر نمی آمدند، این اهداف محقق نمی شد، در قالب همین هدف، خرید تجمیعی را در دستور کار قرار دادیم که باعث شد قیمت تمام شده در دو بخش کنتور و کابل خودنگهدار به نصف کاهش یابد. معاون هماهنگی توزیع توانیر در همین خصوص به طرح چاوش اشاره کرد و افزود: این طرح، ولتاژ را هدف قرار داده است و به جای بهبود ولتاژ به صورت عام، به سراغ بخشی از شبکه می رود که ولتاژ آن برای مصرف کنندگان ضعیف شده است.

وی یادآور شد: در همین راستا ۶۰۰۰ میلیارد تومان طرح برای اصلاح و مقاوم سازی و بهینه سازی شبکه تعریف شده است. رخشانی مهر از تقسیم بندی شرکت های توزیع برق کشور به ۵ منطقه خبر داد و افزود: این تقسیم بندی ها در راستای مدیریت بهتر فعالیت ها انجام شده است، پروژه های امروز نیز در قالب این ۵ منطقه تقسیم بندی و افتتاح می شود.