از فاز دوم برنامه راهبردی صنعت حمل و نقل هوایی چه خبر؟

0
۱,۰۷۷ بازدید

میلاد صادقی، پژوهشگر حقوق هوافضا-بیش از یک سال از انتشار فاز اول برنامه راهبردی صنعت حمل و نقل هوایی ایران توسط سازمان هواپیمایی کشوری می‎گذرد. این برنامه در مقدمه خود تصریح داشت که تدوین برنامه راهبردی صنعت حمل و نقل هوایی در ۳ فاز اجرا خواهد شد [صورت خواهد گرفت] :

۱)    بررسی و تحلیل وضعیت موجود صنعت

۲)    طراحی وضعیت مطلوب و ساختار اجرا

۳)    طراحی مدل ارزیابی عملکرد و تخصیص منابع.

ما همان زمان که فاز اول برنامه راهبردی صنعت حمل و نقل هوایی به انتشار رسید، بر ظواهر و بواطن آن گزارش طویل، انتقادات بسیاری وارد کردیم که گویا مورد نظر و توجه تهیه‎کنندگان و تدوین‎کنندگان برنامه قرار نگرفت.

پس از مدتی، گزارشی در قالب خلاصه مدیریتی (اجرایی) از این فاز منتشر گردید که در حال حاضر این گزارش را نیز می‎توان در پورتال یا تارنمای سازمان هواپیمایی کشوری دریافت و مطالعه کرد (پیش نویس گزارش خلاصه مدیریتی فاز اول تدوین برنامه راهبردی صنعت حمل و نقل هوایی کشور). علاوه بر این، از فاز دوم برنامه راهبردی صنعت حمل و نقل هوایی کشور، گزارشی در قالب خلاصه مدیریتی تهیه شده که این گزارش هم به مانند گزارش خلاصه مدیریتی فاز اول در تارنمای سازمان قابل دسترس است (پیش نویس گزارش خلاصه مدیریتی فاز دوم تدوین برنامه راهبردی صنعت حمل و نقل هوایی کشور). با این حال گزارش تفصیلی (اصلی) فاز دوم در کنار سه گزارش صدر الاشاره قرار ندارد. از سازمان هواپیمایی کشوری می‎خواهیم تا برای ما که جایگاه مدیریتی نداریم و تنها در مسند پژوهشگری خود را سرگرم کرده‎ایم و البته بیش از مدیران به دنبال تحقیق هستیم، گزارش تفصیلی و کامل فاز دوم برنامه را به سان گزارش کامل فاز اول منتشر سازد.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=104713