از سر گیری فعالیت پالایشگاه های تگزاس هفته ها طول می کشد

0
۱۳۱ بازدید

رئیس شرکت مشاوره نفتی لیپو اویل در هوستون گفت:« دو تا سه هفته طول می‌کشد فعالیت پالایشگاه‌ها از سر گرفته شود».

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، هفته ها طول می کشد تا فعالیت پالایشگاه‌های نفت تگزاس که به خاطر اختلالات ایجاد شده از سرمای هوا تعطیل شده‌اند، به حالت طبیعی بازگردد. این شرایط باعث افزایش قیمت سوخت در آمریکا شده است.

انجمن خودروی آمریکا اعلام کرد متوسط قیمت خرده فروشی بنزین ۶ سنت طی یک هفته گذشته و ۹ سنت طی یک ماه افزایش یافته و به ۲.۳۳ دلار در هر گالن رسیده است. این انجمن پیش بینی می کند با کاهش ذخایر بنزین، قیمت آن تا انتهای ماه جاری همچنان افزایش یابد.

اندرو لیپو، رئیس شرکت مشاوره نفتی لیپو اویل در هوستون گفت:« دو تا سه هفته طول می‌کشد فعالیت پالایشگاه‌ها از سر گرفته شود».

قیمت نفت خام آمریکا ۱.۵ درصد در روز جمعه پایین آمده و به ۵۹.۶۰ در هر بشکه رسیده است. نفت آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا ۲۲ درصد افزایش قیمت داشته و قیمت بنزین در بازار بورس نیویورک ۱.۸۰۵ دلار در هر گالن افزایش یافته است.

لیپو گفت اپراتورهای پالایشگاه ها در حال بررسی تاسیسات هستند تا تعمیرات لازم در صورت آسیب دیدن خط لوله ها، برج های خنک کننده و سایر تجهیزات انجام و بعد فعالیت آنها به آرامی و با دقت از سر گرفته شود.

کمبود گاز طبیعی و قیمت بالای آن هم پالایشگاه‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. مقامات تگزاس در این هفته از عرضه‌کنندگان گاز طبیعی خواستند تأسیسات برقی و مصرف‌کنندگان شهری را در اولویت قرار دهند بنابراین گاز کمتری برای فعالیت پالایشگاه ها مانده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=133911