ارمنستان مسیر تجارت ایران با ۱۲ کشور منطقه اورآسیا

0
۳۵۵ بازدید

سفرهیات ۸۰ نفره برای حضور درهمایش تجاری ایران و ارمنستان

گروه توسعه

development@jahaneghtesad.com

همایش تجاری ایران و ارمنستان و مذاکرات تجاری همزمان با حضور یک هیأت ۸۰ نفره تجاری از کشور ارمنستان به سرپرستی وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان روز دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد.

به گزارش جهان اقصاد، هرویک یاریجانیان عضو هیات مدیره اتاق ایران – ارمنستان با بیان این مطلب افزود: هیات مذکور در دوسطح دولتی و بخش خصوصی و برای توسعه روابط تجاری – اقتصادی به ایران خواهند آمد که برای این منظور وزیر اقتصاد ارمنستان با وزیر صنعت ،‌معدن تجارت دیدار خواهند کرد و بعد از ظهر در ساعت ۱۴ نیز در محل اتاق بازرگانی ایران دیدارهای تجاری برای همکاری های مشترک برگزار می شود .

وی درباره هیات همراه وزیر اقتصادی ارمنستان گفت: در این هیات که ترکیبی از فعالان صنایع مختلف و بازرگانان است قرار است با همتایان بخش خصوصی ایرانی در حوزه هایی چون مواد غذایی و صنایع وابسته ،‌ فن اوری اطلاعات ،‌مصالح ساختمانی ،جواهر سازی ،‌‌صنایع برودتی ،‌صنایع پلاستیک ،‌صنایع چرم و ماشین الات کشاورزی به مبادله و سرمایه گذاری های مشترک برسند .

یاریجانیان با اشاره به نقش کشور ارمنستان در توسعه تجارت با ۱۲ کشور منطقه اوراسیا گفت: تعرفه پایین گمرکی ارمنستان با کشورهای همجوارفرصت مناسبی را نه فقط برای صادرات به ارمنستان که به روسیه و سایر کشورهای همسایه این کشور دوست فراهم خواهد کرد .

عضو هیات مدیره اتاق ایران – ارمنستان خاطر نشان کرد:‌ ارمنستان کریدور جنوب به شمال برای صادرات کالاهای ایرانی است و ایران به زودی با راه اندازی مرکز توسعه تجاری خود در این کشور می تواند کالاهای ایرانی را روانه گرجستان ، روسیه و حتی اروپا کند.

وی با اشاره به وضعیت کشورهای همسایه به خصوص عراق گفت: ارمنستان دروازه مناسبی است برای گشودن بازار بزرگ روسیه و گرجستان است و اگر نگاه بلند مدت به این موضوع داشته باشیم می توانیم صادرات پایداری را در کالاهایی که دارای مزیت نسبی هستیم ،‌فراهم کنیم .

وی تاکید کرد: هم اکنون مبادلات تجاری ایران با ارمنستان به نفع ایران مثبت است و می تواند بازار مناسبی برای تولیدات غذایی با کیفیت ما باشد

به گفته یاریجانیان، ارمنستان می تواند پایگاه مناسبی برای صادرات کالاهای ایرانی به اروپا باشد، ضمن اینکه تلاش داریم تا مبادلات تجاری خود را با این کشور بیش از پیش گسترش دهیم.

وی افزود: طی ۶ ماهه اول سال حجم تجارت با ارمنستان حدود ۶۹ میلیون دلار بوده که امیدواریم با این نوع همایش ها تجارت و همکاری های اقتصادی میان دو کشور بیشتر شود .

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=15970