ارزش بورس در مرداد ماه ۱۴ درصد تقویت شد

0
۲۳۱ بازدید

از ابتدای سال تاکنون، متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازارسهام ( اول و دوم ) به ترتیب برابر با ۵۶۸۲۸۱ میلیون سهم و ۳۶۸۶۱۰۵ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، براساس گزارش منتشر شده توسط مدیریت آمار و اطلاعات شرکت بورس تهران طی ۱۶روز کاری مردادماه، ارزش معاملات در مقایسه با پایان تیر معادل ۹ درصد کاهش یافت و از ۱۱۹۰۶۵۴ میلیارد ریال به ۱۰۸۶۹۸۱ میلیارد ریال رسید. همچنین حجم سهام معامله شده از ۱۵۲۴۰۱میلیون سهم به ۱۳۶۹۴۳میلیون سهم معادل ۱۰درصد کاهش یافت.

 براساس این گزارش، از ابتدای سال تاکنون، متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازارسهام ( اول و دوم ) به ترتیب برابر با ۵۶۸۲۸۱ میلیون سهم و ۳۶۸۶۱۰۵ میلیارد ریال بوده است.

همچنین در ماهی که گذشت دفعات معاملات سهام برابر با ۳۰ درصد در مقایسه با پایان تیرماه کاهش یافت و از ۱۹۵۲۲۱۳۱هزار دفعه به ۱۳۶۲۳۳۳۹هزار دفعه رسید.

این در حالی است که ارزش بازار نیز در پایان مرداد در مقایسه با ماه قبل خود به میزان ۷۵۷۱۷۲۹ میلیارد ریال برابر با ۱۴ درصد افزایش یافت و از ۵۳۴۲۷۸۰۰ میلیارد ریال به ۶۰۹۹۹۵۳۰ میلیارد ریال رسید.

همچنین درصد گردش معاملات در مردادماه گذشته به رقم ۲ رسید که در مقایسه با ماه قبل خود، ۱۲ درصد کاهش داشته است.

این گزارش می‌افزاید: میزان بازده کل بورس از ابتدای سال تا پایان مرداد ۱۶ درصد بوده است و نسبت قیمت به درآمد ۱۲ ماه گذشته هم به رقم  0421947127052 . 10 رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=151701