اردکانیان از تاسیس صندوق سرمایه گذاری مشترک ایران با عراق خبر داد

0
۱۵۴ بازدید

وزیر نیرو گفت: دستیابی به سطح مبادلات تجاری بالای ۲۰ میلیارد دلار، مستلزم رفع موانع گمرکی، پولی و بانکی، حمل و نقل پول و میدان دادن به بخش خصوصی است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، رضا اردکانیان بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق در محل وزارت نیرو و در جمع خبرنگاران افزود: تشکیل صندوق سرمایه گذاری مشترک بین ایران و عراق برای حمایت از بخش های خصوصی دو کشور بسیار مناسب است.

وی داد: اصل موضوع همکاری های اقتصادی کشور ها و در این مورد خاص ایران و عراق به تحرک و توسعه فعالیت های بخش های خصوصی وابسته است.

اردکانیان توضیح داد: عراق یک کشور درحال توسعه است و زمینه های متعددی برای اجرای طرح های عمرانی دارد و شرکت های پیمانکاری و مهندسین مشاور متعددی از کشورمان در عراق فعالیت دارند.

وزیر نیرو افزود: ظرفیت های وسیعی در خود عراق است که می توان با این کشور مشارکت داشت و در اجرای طرح های توسعه ای مربوطه، همکاری کرد. وی خاطرنشان کرد: انتظار می رود ترتیبات شکل گیری صندوق سرمایه گذاری مشترک که از سوی ایران پیشنهاد و مورد موافقت طرف عراقی قرار گرفت، از سوی مسوولان مربوط دنبال شود.

اردکانیان افزود: این پیشنهاد شروع خوبی و نقطه دلگرم کننده ای برای بخش های خصوصی است که می توانند با مشارکتی که خواهند داشت و کمک دولت ها در شکل گیری صندوق پشتوانه خوبی در اجرای طرح ها باشد.

«رضا اردکانیان» روز سه شنبه در نشست تجاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق افزود: دستیابی به سطح مبادلات تجاری بالای ۲۰ میلیارد دلار، مستلزم رفع موانع گمرکی، پولی و بانکی، حمل و نقل پول و میدان دادن به بخش خصوصی است.

وی خاطرنشان کرد: سه ماه پیش که با تصویب دولت جمهوری اسلامی ایران، ‌مسوولیت کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور به وزارت نیرو محول شد، نخستین برنامه این بود که بعد از ۶ سال اجلاس کمیسیون مشترک را برگزار که فراهم شد.

اردکانیان افزود: هدف اصلی اجلاس چهارم کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور ایجاد تسهیلات برای بخش‌های خصوصی در زمینه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی است و البته زمینه‌هایی هم برای توسعه‌های بیشتر در همکاری‌های سازمان‌های دولتی و برنامه‌ها و پروژه‌های مربوط به دستگاه‌های دولتی وجود دارد. نشست های اجلاس یاد شده در چهار کمیته تخصصی که مربوط به خدمات فنی مهندسی، امور کنسولی، مسائل پولی و بانکی و نیز تجاری بود، دنبال شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=129080

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید