کد خبر: 2638
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳

ارائه بیمه درمان توسط خارجی‌ها

ارائه بیمه درمان توسط خارجی‌ها

گروه بازارپول : معاون بیمه مرکزی ایران از آغاز همکاری مجدد بیمه های ایرانی و خارجی پس از توافقات ژنو خبر داد و گفت: یک شرکت بیمه خارجی در بخش بیمه درمان در ایران فعالیت خواهد کرد

فریبا نوحی از آغاز همکاری های جدید بیمه های ایرانی و خارجی در پی توافقات ژنو خبر داد و گفت: البته قانون برنامه پنجم توسعه به شرکت های بیمه خارجی اجازه صدور بیمه نامه به صورت مستقیم در ایران را نمی دهد .
معاون بیمه مرکزی ایران افزود: شرکت های بیمه خارجی می توانند در ایران با بیمه های کشورمان به صورت مشترک همکاری نمایند اما خارجی ها نمی توانند به صورت صد در صد در کشورمان مالکیت سهام شرکتهای بیمه ای را داشته باشند.
وی با بیان اینکه برخی از این شرکتهای خارجی از قبل با ایران همکاری داشته اند، تصریح کرد: تعدادی از شرکت ها نیز تقاضاهای جدیدی را ارائه کردند و بر این اساس همکاری ها با خارجیان دوباره آغاز می شود.
نوحی خاطرنشان کرد: پس از مذاکرات ژنو شرکت های بیمه خارجی علاقه مندی خود را برای همکاری مجدد با بازار بیمه ایران نشان دادند و امیدواریم این همکاری از سر گرفته شود.
این مقام مسئول در بیمه مرکزی به فعالیت های شرکت های بیمه خارجی در ایران پیش از مذاکرات ژنو به صورت کارگزاری اشاره و عنوان کرد: شرکت هایی نیز قرار است در ایران به صورت کارگزاری بیمه اتکایی فعالیت داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: این شرکت های کارگزاری بیمه می توانند ریسک های بیمه ها را به خارج از کشور انتقال دهند.
به گزارش مهر ، نوحی یک از این شرکت های متقاضی را فرانسوی ذکر کرد و افزود: در بخش بیمه درمان شاهد فعالیت بیمه های خارجی خواهیم بود.