کد خبر: 96305
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷

ادامه سیاست فروش فوری خودرو تا زمان تعدیل قیمت‌ها

ادامه سیاست فروش فوری خودرو تا زمان تعدیل قیمت‌ها

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

گروه تولید-معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تا زمان تعدیل قیمت‌ها، ­سیاست فروش فوری خودرو ادامه می‌یابد.

به گزارش جهان اقتصاد، فرشاد مقیمی با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار رو به کاهش است، افزود: تا زمانی که به تعادل در قیمت برسیم سیاست فروش فوری ادامه خواهد داشت هر چند ماه‌های ابتدایی سال آینده به نظر می‌رسد به‌صورت سنتی کمی تقاضای خودرو کاهش یابد و کاهش تقاضا کاهش قیمت را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به مصوبه‌ی ترخیص خودروهای وارداتی گفت: آئین‌نامه مربوطه را وزیر صمت ابلاغ کرد و کار ثبت سفارش این خودروها آغاز و به همه شرکت‌ها اعلام شده تا در ایام تعطیل نیز موضوع ثبت سفارش انجام شود و مشتریان می‌توانند به وزارتخانه و گمرک مراجعه کنند و سعی بر این است تا قبل از پایان سال خودروهایی که در گمرک هستند و قابلیت خروج دارند ترخیص و توسط شرکت‌ها به متقاضیان تحویل شود.

مقیمی به موضوع تأمین قطعات خودرو اشاره کرد و افزود: با تأمین منابع مالی ریالی و ارزی با همکاری بانک‌ها و بانک مرکزی تاکنون بیش از ۳,۴۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مورد نیاز این بخش پرداخت شده و بقیه آن در دو هفته آینده پرداخت می‌شود.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: تأمین قطعات باعث افزایش تولید شده و تولید روزانه خودرو به ۴ هزار دستگاه در روز رسیده که به همین میزان تحویل خودرو داریم.

مقیمی گفت: در این هفته وزارت صنعت ابلاغیه‌ای به خودروسازان اعلام کرد تا روزهای تعطیل نیز به تحویل خودرو اقدام کنند و خدمات پس از فروش نیز انجام شود.

وی افزود: در ایام پایانی سال با پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته برای خدمات‌رسانی به مشتریان در ایام نوروز از امکانات الکترونیکی نیز استفاده می‌شود و مشتریان با تماس تلفنی از طریق تلفن‌های هوشمند می‌توانند پیام ارسال کنند و اطلاعات لازم از طریق شرکت خدمات رسان از طریق گوشی‌های تلفن همراه به مشتریان ارائه می‌شود.

مقیمی ادامه داد: پیش‌بینی شده برخی تعمیرگاه‌ها به‌صورت شبانه روزی خدمات‌رسانی کنند که در استان‌های مختلف انجام می‌شود در خودروسازی سایپا بیش از ۵۰۰ تعمیرگاه خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تأمین قطعات نیز انجام و به تعمیرگاه‌ها ارسال شده و نظارت‌های لازم از طریق انجمن‌ها و وزارت صنعت انجام می‌شود