اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی ۳۱ اردیبهشت

0
۳۲۷ بازدید

دست‌های پنهان مانع افشای جزئیات سقوط آنتونوف ۱۴۰

عضو هیئت رئیسه کمیته حمل ونقل مجلس،گفت:دست‌های پنهان مانع از افشای جزئیات سانحه سقوط آنتونوف ۱۴۰ می شوند،در حالی که باید هرچه زودتر رئیس سازمان هواپیمایی کشور باید برکنار شود.مهرداد لاهوتی در گفت وگو با خانه ملت،با انتقاد از اینکه تا به حال مسئولان حوزه راه و شهرساز ی گزارش قابل قبول و پاسخ روشنی در مورد این سانحه نداده اند،گفت: همچنان اعتقاد دارم مقصر اصلی سقوط آنتونوف ۱۴۰ سازمان هواپیمایی کشور است. وی گفت:براین اساس سوال از وزیر راه را در دستور کار داریم و حداقل کاری که انتظار داریم این است که آخوندی، رئیس سازمان هواپیمایی کشور را برکنار کند.

تخفیفات ایرلاین‌ها در فرودگاه امام لغو می‌شود

مدیر کل جدید فرودگاه امام که به نظر می‌رسد با هدف تغییرات مدیریتی جدی پا در این فرودگاه بزرگ گذاشته، استارت برنامه‌های خود را با لغو تخفیف‌ها و معافیت‌های فرودگاهی برای ایرلاین‌ها خواهد زد. به گزارش ایسنا، حمیدرضا سیدی که چند روز قبل در تصمیمی ناگهانی از سوی مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور به جای سعید چلندری کار خود را آغاز کرد، در تشریح برنامه‌های خود از سرعت‌گرفتن ساخت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و همچنین حذف تخفیف‌ها و معافیت‌های فرودگاهی برای ایرلاین‌ها به منظور واقعی‌شدن قیمت‌ها خبر داده است.

همکاری با دانشگاه‌های اروپایی برای مطالعات میادین نفتی ایران

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت از همکاری با دانشگاه‌های اروپایی و دانشگاه‌های شرق آسیا برای انجام مطالعات مربوط به ازدیاد برداشت و افزایش ضریب برداشت خبر داد.حمیدرضا کاتوزیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تفاهم صورت‌گرفته بین پژوهشگاه صنعت نفت و مناطق نفت‌خیز جنوب برای افزایش ضریب برداشت از مخازن، اظهار کرد: این فعالیت از طرف وزارت نفت به ما واگذار شده که در این راستا سلسله مطالعات بنیادینی را روی مخازن و میادینی که مناطق نفت‌خیز جنوب روی آن کار می‌کند انجام می‌دهیم و در واقع مشاور علمی مناطق نفت‌خیز جنوب هستیم.وی افزود: در زمینه پیدا کردن راهکارهای فناورانه برای ازدیاد برداشت نیز مطالعاتی را انجام می‌دهیم.

امکان بلوکه‌سازی اینترنت آزاد ایرانسل فراهم شد

اپراتور دوم ارتباطی با هدف مدیریت هزینه‌، طرح “کنترل مصرف آزاد دیتا” را عرضه کرد تا امکان قطع خودکار اینترنت پس از پایان اعتبار زمانی یا حجمی بسته‌های اینترنت همراه ممکن شود. اپراتور دوم ارتباطی حدود دو هفته گذشته در واکنش به انتقاداتی در زمینه اعلام نشدن زمان پایان بسته‌های اینترنتی، روش‌های اعلام پایان بسته‌های اینترنتی را اعلام کرد.

عوارض جاده‌ای ایران و افغانستان حذف می‌شود

یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌های حمل‌ونقل جاده ای بین ایران و افغانستان به امضای رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و معاون سیاستگذاری و برنامه‌ریزی وزیر حمل‌ونقل افغانستان رسید. داوود کشاورزیان در مراسم امضای یادداشت توسعه همکاری‌های حمل‌ونقل جاده‌ای ایران و افغانستان اظهار کرد: افغانستان یکی از مهم‌ترین شرکای اقتصادی ایران است و سالانه ده‌ها هزار کامیون بین دو کشور تردد می‌کنند.رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد:‌بررسی مسائل حمل‌ونقل جاده‌ای برای روان‌سازی تردد، سهولت صدور ویزا برای رانندگان، حذف عوارض جاده‌ای و کاهش هزینه های حمل‌ونقل از جمله موارد یادداشت تفاهم است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12768