اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی ۲۴ اردیبهشت

0
۲۵۱ بازدید

ایران بازار نفت را متحول می‌کند

پلاتس نوشت، توافق هسته‌ای احتمالی بین ایران و غرب می‌تواند بازارهای انرژی را در اواخر امسال تکان دهد زیرا عرضه نفت ایران به بازار افزایش خواهد یافت.نشریه پلاتس گزارش داد، با توجه به احتمال ورود بشکه بیشتر نفت ایران به بازار در صورت لغو تحریم ها، نیمه دوم امسال می‌تواند اتفاقات بیشتری رخ دهد.مارگارت مک کویل خبرنگار ارشد پلاتس گفت: تولید اوپک به مرز ۳۱ میلیون بشکه در روز رسیده است که کاملا بالاتر از سقف تولید کنونی این سازمان است.ایران، عراق، کویت و نیجریه نیز افزایش تولید ناچیزی را داشتند.

تکذیب پلمپ شدن چاه نفتی در هورالعظیم

استاندار خوزستان در واکنش به اخبار پلمپ میدان نفتی یاران شمالی در محدوده تالاب هورالعظیم گفت: هیچ چاه نفتی در هورالعظیم پلمب نشده است.عبدالحسن مقتدایی در گفت​‌وگو با ایسنا افزود: شرکت نفتی که در هورالعظیم مشغول فعالیت بوده تا امروز، چهارشنبه، ۲۳ اردیبهشت برای پاسخگویی به برخی اقدامات مهلت داشته است.وی افزود: تذکرات لازم به شرکت نفتی مذکور داده شده و عصر امروز برای پیگیری این موضوع با شرکت مربوطه تشکیل جلسه خواهیم داد.

راه اندازی فاز اول سرویس کودک و نوجوان اپراتور دوم

اپراتور دوم با هدف ایجاد بستری امن در فضای مجازی و دسترسی کودکان و نوجوانان به محتوای جذاب و مفید از راه‌اندازی فاز اول “سرویس کودک و نوجوان” خود خبر داد.به گزارش ایسنا، ایرانسل اعلام کرد که والدین می‌توانند به‌صورت کاملا رایگان و با شماره گیری کددستوری *۵۴۳*۱# و وارد کردن اطلاعات لازم، سرویس کودک و نوجوان را بر روی سیم‌کارت‌های دائمی یا اعتباری ایرانسل فعال کرده و آن را به “سیم‌کارت کودک و نوجوان” تبدیل کنند. غیرفعال سازی این سرویس نیز با شماره گیری کددستوری #۳*۵۴۳* امکان پذیر است.

اتمام توسعه فاز ۱۲ پارس جنوبی تا ۲ ماه دیگر

با پایان حفاری چاه های باقی مانده فاز ۱۲ پارس جنوبی تا دو ماه آینده، پرونده توسعه بزرگترین فاز این میدان عظیم گازی، بسته می شود. حفاری چاه های این فاز که به عنوان بزرگترین پروژه تاریخ صنعت نفت ایران نیز به شمار می رود، به اتمام رسیده و تنها حفاری سه حلقه چاه از سکوی B باقی مانده که قرار است تا دو ماه آینده، به پایان برسد.رسول فلاح نژاد مجری فاز ١٢ میدان گازی پارس جنوبی گفت: با وارد مدار تولید شدن سه چاه باقیمانده این سکو حدود ٧ میلیون متر مکعب گاز به تولید این فاز افزوده می شود.

مخاطبان حق استفاده از تکنولوژی را دارند

یک کار‌شناس حوزه‌ آی تی گفت: شرکت‌هایی به حقوق مردم احترام می‌گذارند و خدمات مطلوب ارائه می‌دهند نباید بنا به برخی دلایل مانع فعالیت آنان شد. طی روز های گذشته کاربران وایبر و تلگرام با مشکلاتی از جمله عدم اتصال به اینترنت مواجه شده بودند.علی امینی در گفت‌و‌گو با ایلنا در خصوص مشکلاتی که اخیرا برای کاربران وایبر و تلگرام به وجود آمده است، گفت: باید دلیل این قبیل مشکلات به طور شفاف از سوی مسئولان امر مطرح شود. وی تصریح کرد:‌‌ همان طور که اشاره کردم اگر دلیل خاصی دارد به مردم بگویند. مخاطبان حق استفاده از تکنولوژی را دارند و نمی‌توان به راحتی مانع از استفاده آن شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12586