اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی ۰۶ خرداد

0
۲۷۳ بازدید

هر چه قدر می خواهید بنزین ۱۰۰۰تومانی بزنید!

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با رد خبر سهمیه‌بندی بنزین و تأکید بر اینکه هیچگونه محدودیتی در عرضه بنزین ۱۰۰۰تومانی وجود ندارد دلایل استفاده از کارت سوخت هنگام سوختگیری را تشریح کرد.داوود عربعلی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره خبری مبنی بر سهمیه ماهانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ لیتری بنزین ۱۰۰۰ تومانی گفت: این موضوع صحت ندارد؛ طبق اعلام مدیرعامل شرکت ملی پخش هیچ‌گونه محدودیتی در عرضه بنزین وجود ندارد. عربعلی با بیان اینکه پایش عرضه سوخت همچنان از طریق سامانه سوخت انجام خواهد شد گفت: سامانه این امکان را می‌دهد اگر فردی بخواهد در مناطق مرزی بیش از نیاز منطقی و مصارف دیگر بنزین دریافت کند قابلیت پیگیری فراهم باشد.

تحویل ۳۰۰۰ واحد مسکن مهر پرند

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: متقاضیانی که واحدهایشان از طریق شرکتهای کوزو و کیسون در مرحله تحویل موقت بوده‌اند می توانند برای تکمیل مراحل اداری تحویل واحدها به کارگزاری شرکت مراجعه کنند.باران هاشم زهی درگفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه تعداد آنها حدود ۳۰۰۰ واحد است تصریح کرد: قیمت واحدها در شهر جدید پرند نهایی و اعلام شده است.وی با بیان اینکه پنج میلیون تسهیلات یارانه‌ای به اضافه مبالغ کمک طبق دستور وزیر به آماده سازی واحدها کمک فراوانی کرده است گفت: در محاسبات انجام شده و قیمتهای نهایی، نفع متقاضیان در نظر گرفته شده است.

بازار مسکن با تنفس مصنوعی زنده نمی‌شود

یک کارشناس مسکن گفت: رکود به وجود آمده در طول سال‌های اخیر با طرح‌هایی از قبیل افزایش وام خرید مسکن در کوتاه‌مدت برطرف نمی‌شود.بهرام غفاری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تاثیر افزایش مبلغ خرید وام مسکن اظهار کرد: بازارمسکن مرده است و با چنین تنفس‌های مصنوعی زنده نخواهد شد. رکود به وجود آمده دربازار مسکن بیش از آن است که بتوان با این طرح‌ها و راهکارها بر آن غلبه کرد.

پیگیری دولت برای اتصال همه دستگاه‌های اجرایی به شبکه ملی اطلاعات

سازمان فناوری اطلاعات طبق قانون برنامه پنجم توسعه با برگزاری جلسات توجیهی با دستگاه‌های اجرایی درصدد اتصال دستگاه‌های باقیمانده به شبکه ملی اطلاعات است. وزارت ارتباطات مکلف است با استفاده از توان بخش دولتی و غیر دولتی امکان اتصال ۱۰۰ درصد دستگاه‌های کشور را به شبکه ملی اطلاعات فراهم کند و دستگاه‌های اجرایی هم طبق برنامه پنجم توسعه، موظف به اتصال، اشتراک‌گذاری اطلاعات، تبادل و تعامل در حوزه دولت الکترونیکی هستند.

 
 
 
(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12940