اخبار کوتاه کسب و کار ۲۰ تیر ۹۵

0
۵۸۵ بازدید

قفل ورود توسان ٢٠١۶ بازشد

قفل ورود توسان٢٠١۶ نیوفیس به کشور، بازشد.یکی از شرکت های واردکننده خودرو موفق به ورود اولین خودروهای توسان٢٠١۶نیوفیس به سرزمین اصلی شد.براساس این گزارش، مفتاح رهنورد که واردات اولین توسان های٢٠١۶ نیوفیس را به نام خود ثبت نموده، این شاسی بلند کره ای را ١٧٢میلیون تومان قیمت گذاری کرده است.براساس اطلاعات بدست آمده، علاقمندان به خرید ٣٠روزه این خودرو با پرداخت ١۶٧میلیون و برای خرید ۶٠روزه با ١۵۵میلیون تومان می توانند نسبت به خرید آن اقدام کنند.مفتاح رهنورد یکی از شرکت های فعال درکشور است که با بکارگیری دانش فنی و نیروهای متخصص و نظام های مدیریتی در زمینه واردات خودرو فعالیت می کند.

 

تصویب طرح پرورش ماهی در قفس در شورای اقتصاد

وزیر جهاد کشاورزی از تصویب طرح پرورش ماهی در قفس در شورای اقتصاد خبر داد و گفت: با ابلاغ این مصوبه به وزارت جهاد کشاورزی، این طرح در اولویت اقتصادی امسال قرار گرفته است. محمود حجتی در حاشیه بازدید از یک مجتمع آبزی پروری عنوان کرد: پرورش ماهی در قفس سختی ها و در عین حال شیرینی های خود را خواهد داشت..حجتی با اشاره به اینکه طرح پرورش ماهی در قفس به تصویب شورای اقتصاد رسیده و به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده است، تصریح کرد:  طرح پرورش ماهی در قفس از اولویت های مهم سال ۱۳۹۵ است.

 

معاون وزیر تبدیل به وکیل مدافع یک شرکت خصولتی شده است

امیرحسین کاوه گفت: مطابق نامه سازمان حمایت ۶۰درصد ورق مصرفی کشور باید وارد شود اما معلوم نیست معاون وزیر براساس چه استدلالی می‌خواهد جلوی این واردات را بگیرد؟ دبیرسندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل درگفت‌وگو با ایلنا در رابطه با اظهارات معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید کنندگان داخلی به تعهد فولاد مبارکه اطمینان کردند وثبت سفارش‌های خارجی خود را باطل کردند اما اکنون با کمبود ورق مواجه شده‌اند. کاوه ادامه داد: به دلیل انحصاری که وجود دارد بر خلاف رویه تجارت جهانی ما مجبوریم ابتدا ال سی باز کنیم و سپس ثبت سفارش را انجام بدهیم اما با این وجود هنوز سفارش‌های ۱۵هزار تنی و ۲۲هزار تنی تحویل داده نشده است.کاوه به اظهارات سرقینی درخصوص تقلب اشاره کرده و گفت: معاون وزیر به جای اینکه حامی صنایع کشور باشد تبدیل به وکیل مدافع یک شرکت خصولتی شده و در مصاحبه‌های خود به ناحق می‌گوید ما تقلب کرده‌ایم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=35901