اخبار کوتاه کسب و کار ۱۴ تیر ۹۵

0
۵۲۳ بازدید

رشد تولید خودرو سرانجام مثبت شد

بررسی کارنامه بهاری خودروسازان حاکی از مثبت شدن رشد تولید خودرو دارد. آن گونه که آمار تولید خودرو در سه ماه نخست ۹۵ نشان می‌دهد، در بهار امسال ۲۶۵ هزار دستگاه انواع خودرو به تولید رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیم درصد رشد داشته است. به گزارش اقتصادنیوز، از ۲۶۵ هزار خودرو تولید شده تا پایان خرداد ماه امسال، خودروسازان کشور توانسته‌اند، بیش از ۲۴۴ هزار دستگاه خودرو به تولید برسانند، که نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته و با رشد صفر مواجه بوده است. جزئیات آمار تولید خودرو در بهار امسال که روی سایت انجمن خودروسازان قرار گرفته نشان می‌دهد، خودروسازان کشور در فصل بهار با افزایش ۱۷٫۶ درصدی تولید انواع وانت و کاهش ۵۶٫۳، ۵۴٫۸ و ۴۱٫۷ درصدی تولید انواع مینی‌بوس، اتوبوس و کامیون مواجه بوده‌اند.

 

فعالیت ۱۲۰ مرکز دانش‌بنیان کشاورزی در کشور

معاون وزیر کشاورزی از فعالیت ۱۲۰ مرکز دانش بنیان کشاورزی در کشور خبر داد و گفت: توسعه تحقیقاتی در بخش دولتی لازم است به بخش خصوصی یا دانشگاه‌ها واگذار شود، مگر در شرایط ضروری و بسیار محدودی که دولت به دلایلی لازم بداند آن تحقیق را باید به سرانجام برساند.به گزارش ایسنا، اسکندر زند با اشاره به اینکه زیرساخت لازم برای بخش خصوصی از طریق پارک های علم و فناوری کشاورزی فراهم شده است، بر تقویت مراکز رشد تاکید و اظهار کرد: هشت مرکز رشد تاکنون به ثبت رسیده و هفت مرکز دیگر نیز در حال ثبت شدن است.  زند تجاری‌سازی دستاوردهای کشاورزی را یکی از برنامه‌های مهم سازمان دانست و افزود: تاکنون ۱۳۰ دستاورد تحقیقاتی این سازمان تجاری‌سازی شده است.

 

تولید هر کیلو فولاد نیازمند ۸ لیتر آب

یک کارشناس فولاد گفت: بر اساس شاخص‌های جهانی فولاد برای تولید هر کیلو گرم فولاد به ۸ لیتر آب نیاز است که این شاخص در فولاد سازان ایرانی متغییر است.نصیرالدین ضویی در گفت‌وگو با معدن نیوز بیان کرد: البته این تغییر به فناوری‌های استفاده شده در صنعت فولاد مرتبط است به عنوان مثال در فولاد مبارکه به ازای تولید هر تن فولاد، ۵متر مکعب آب مورد استفاده قرار می‌گیرد که این رقم بسیار حساب شده و دقیق است.وی تصریح کرد: این در حالی است بسیاری از فولادسازان، مصرفی بیش از شاخص‌های جهانی دارند که این موضوع باید با استفاده از روش‌های بهینه‌سازی مصرف آب اصلاح شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=35654