اخبار کوتاه کسب و کار ۳۱ خرداد

0
۲۰۳ بازدید

رشد ۱۷درصدی تولید سواری‌سازان داخلی

تولید انواع سواری در بیشتر شرکتهای خودروساز داخلی با رشد همراه بوده است. براساس جدیدترین آمارهای رسمی تولید انواع سواری در اردیبهشت امسال با رشد ۱۶٫۸ درصدی همراه بوده است.در این مدت تولید انواع سواری در گروه صنعتی ایران خودرو با رشد ۲۳٫۵ درصد،تولید انواع سواری در گروه خودروسازی سایپا نیز ۱٫۶ درصد داشته اما تولید انواع سواری در پارس خودرو با ۶٫۴ درصد کاهش داشته است.

سیاست شفاف سازی در قبال قطعه‌سازان

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: خودروسازان و قطعه‌سازان هم گام با هم برای توسعه استقلال صنعتی کشور و حضور در بازارهای بین المللی گام بر می دارند.هاشم یکه زارع در بازدید از شرکت اتحاد موتور گفت: صنعت قطعه از خودروسازی جدا نیست و این بخش ها، دو بال صنعتی کشور هستند.وی افزود: سیاست ایران خودرو در قبال قطعه سازان، شفاف سازی و حرکت به سمت افزایش ساخت داخل همراه با ارتقای کیفیت قطعات است.

آغاز فروش پیکانتو و سراتوی تخفیفی در بازار

مدیر فروش نماینده رسمی شرکت کیا موتورز در ایران (اطلس خودرو) از تخفیف خرید نقدی و اقساطی خودروهای سراتو و پیکانتو در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.محمود زربخش اعلام کرد: فروش خودروهای سراتو و پیکانتو به صورت نقد و اقساط با شرایط پرداخت اقساط ۱۲ماهه بدون کارمزد است.وی افزود: در شرایط جدید متقاضیان می تواند در صورت خرید نقدی از تخفیفات خرید نقدی بهره مند شوند. کلیه خودروها دارای گارانتی ۵ساله یا ۱۵۰.۰۰۰کیلومتر هستند.

ساخت کارخانه فرآوری خرما در الجزایر توسط ایران وایتالیا

ایران، الجزایر و ایتالیا در قالب یک مشارکت سه جانبه اقدام به همکاری در زمینه صنایع تبدیلی خرما می کنند. در راستای تلاش برای حضور جمهوری اسلامی ایران در بازارهای جهانی قراردادی با حضور رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر و عماره بن یونس وزیر بازرگانی این کشور به امضاء رسید.

وظایف اجرایی شرکت ملی فولاد ابلاغ شد

مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت به منظور تحقق ماموریت راهبری توسعه، توانمندسازی، رقابت پذیری بخش معدن و صنایع معدنی با حفظ سیاستگذاری و نظارت عالیه وظایف اجرایی قابل واگذاری به شرکت ملی فولاد ایران را تعیین و ابلاغ کرد.تعیین بسته های سرمایه گذاری و طرح های توسعه، اجرای طرح های زنجیره فولاد از گندله تا صنایع پایین دستی و مواد واسطه ای و بهره برداری از واحدهای افتتاح شده از وظایف ابلاغی به شرکت ملی فولاد ایران به شمار می روند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13445