اخبار کوتاه کسب و کار ۳۰ تیر

0
۳۶۷ بازدید

پیگیری اتهام زنی رئیس اسبق سازمان چای توسط مجلس

نائب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان چای با بیان اینکه طرح موضوع باج خواهی نمایندگان از سوی رئیس اسبق سازمان چای با انگیزه سیاسی بوده است،گفت: این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری و قطعا شکایت می کنیم.ابوذر ندیمی در گفت وگو با خانه ملت تصریح کرد: به نظر می رسد طرح موضوع باج خواهی نمایندگان از سوی رئیس سازمان چای بیشتر یک انگیزه سیاسی داشته و چون احتمال دارد که ایشان کاندیدای نمایندگی مجلس شوند این موضوع را برای سرپوش گذاشتن بر ضعف های خودمطرح کرده اند

متوقف شدن تولید چند وانت‌

تولید برخی از وانتها در شرکتهای خودروساز داخلی به صفر رسیده است. بر این اساس تولید وانت باردو، وانت وینگل سینگل ۱۰۲۱ سی‌سی، وانت وینگل دوبل ۱۰۳۱ سی‌سی، وانت کاپرا، تولید مینی‌وانت کارو گروه بهمن و تولید وانت کاکی KY5 نیز با کاهش صد درصدی به صفر رسیده است.

پیشرفت خط نورد ریل ملی به ۶۵ درصد رسید

با نصب مهمترین تجهیز خط نورد ۶۵۰ ذوب آهن که برای تولید ریل ملی در نظر گرفته شده، میزان پیشرفت این پروژه به ۶۵ درصد رسید.یادآور می شود، در این پروژه، خط نورد ریل برای اولین بار در ایران در شرکت ذوب آهن اصفهان راه اندازی خواهد شد و شرکت تام ایران خودرو پیمانکار اجرایی طرح است. عملیات اجرایی این پروژه که از مهرماه سال گذشته آغاز شده تاکنون بیش از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ضرورت ایجاد بستر لازم برای ورود خودروسازان خارجی

باید بسترلازم برای ورود خودروسازان خارجی فراهم شود تا تکنولوژی های جدید به کشور وارد شود.مهدی مطلب زاده در گفتگو با ایلنا اظهار داشت: ضرورت سیاست گذاری صحیح در بخش قطعه سازی خودرو وجود دارد چرا که بدون برنامه آسیب جدی بر این بخش وارد خواهد شد.وی با بیان اینکه زمان آن فرا رسیده تا عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت ها باشد و نرخ گذاری آزاد شود گفت:متاسفانه استراتژی و سیاست گذاری درستی در این زمینه وجود ندارد.

پیش فروش خودروی کمری ۲۰۱۶ آغاز شد

همزمان با عید سعید فطر، پیش فروش خودروی کمری ۲۰۱۶ توسط شرکت ایرتویا، نماینده رسمی تویوتا در ایران شروع شد. این خودرو با طراحی و چهره کاملا جدید و متفاوت، از حیث فنی مشابه نسل موفق پیشین خود و با پیشرانه ۲.۵ لیتری وارد بازار خواهد شد .شرکت ایرتویا شرایط فروش خودروی کمری ۲۰۱۶ را در قالب فروش مشارکتی با سود های ۲۶%، ۲۷%، ۲۸% با تحویل های به ترتیب ۹۰ ، ۱۲۰ و ۱۸۰ روز کاری اعلام کرد.

.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14238