اخبار کوتاه کسب و کار ۲۵ خرداد

0
۳۲۷ بازدید

کارخانه‌های تولید لاستیک یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: کارخانه‌های تولید لاستیک یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند، حال در چنین وضعیتی چرا به جای حمایت از تولید شاهد افزایش واردات هستیم.مصطفی افضلی‌فرد خواستار رفع مشکلات اقتصادی مردم شد و در عین حال تاکید کرد که محور باید رفع محرومیت‌ها باشد، چرا مشوق‌های صادرات که در دولت به تصویب رسیده پرداخت نمی‌شود؟

۴طرح فولادی تعیین تکلیف شد

معاون وزیرصنعت ازتعیین تکلیف ۴طرح فولادی با مشارکت چینی ها خبر داد.مهدی کرباسیان در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: در روزهای اخیر برخی مدیران شرکت‌های فولادی چین با سفر به ایران، جلسات مختلفی با فعالان فولادی کشور برگزار کردند و مشکلات دو طرف مورد بررسی قرار گرفت. وی افزود: فولاد شادگان، سپید دشت، میانه و قائنات ۴ طرح فولادی مذکور هستند.

گسترش سهم دانش و فناوری در صنعت خودرو

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر ضرورت توجه به شیوه تعامل صنعت با دانشگاه گفت:هدف اصلی معاونت علمی، گسترش سهم دانش و فناوری درصنعت خودرو و ایجاد ارزش افزوده بیشتر دراین حوزه است. سورنا ستاری، با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری صنایع کشور از بستر اقتصاد دانش‌بنیان، گفت: با اجرای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان، زمینه بسیار مناسبی برای حمایت از این شرکت با حمایت دولت و به ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجادشده که بهره‌گیری صنعت خودرو از این بستر تا کنون به خوبی محقق نشده است.

رتبه ایران در بهبود فضای کسب و کار ۲۲ پله ارتقا یافت

رییس کمیسیون ویژه تولید ملی و اجرای سیاست های اصل ۴۴ با بیان این که رتبه ایران در زمینه بهبود فضای کسب و کار با ۲۲ پله ارتقا، به رتبه ۱۳۰ رسیده است، گفت: یکی از عوامل موثر در این ارتقای ۲۲ درصدی رتبه، اصلاح اطلاعات ارایه شده به بانک جهانی است. حمیدرضا فولادگر با بیان این که کمیسیون ویژه اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی سه وظیفه نظارتی، قانونگذاری و رفع مشکلات این اصل قانون اساسی را برعهده دارد ادامه داد: تا کنون ۶ گزارش نظارتی در حوزه اصل ۴۴ و بهبود فضای کسب و کار ارایه کردیم که در جلسه علنی قرائت شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13281