اخبار کوتاه کسب و کار ۲۴مرداد

0
۴۲۴ بازدید

دستور وزیر برای ۴ برابر شدن تولید موتورهای انژکتوری

وزیرصنعت،معدن،تجارت گفت: تبدیل موتور موتورسیکلت‌های کاربراتوری به انژکتوری ازاولویت‌های کاری این صنعت است.محمدرضا نعمت‌زاده در جلسه بررسی وضعیت صنعت موتور سیکلت گفت: هم‌اکنون در وضعیت کنونی بالغ بر ۹۵ درصد موتورسیکلت‌ها به روش کاربراتوری مجهز هستند و پنج درصد مابقی انژکتوری هستند که می‌بایست میزان تولید موتورهای انژکتوری را تا سال آینده تا چهار برابر افزایش داد.نعمت‌زاده تاکید کرد: پس از انژکتوری کردن موتورسیکلت‌ها اولویت‌ بعدی برقی نمودن آنهاست.

قیمت سیگار روی پاکت‌ آن درج می‌شود

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران درج قیمت روی پاکت‌های سیگار را یکی از برنامه‌های آتی این شرکت عنوان کرد.محمدحسین برخوردار در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مصوبه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر درج قیمت روی کالاها، اظهار کرد: البته با توجه به بالا بودن میزان توزیع سیگار در سطح کشور معمولا قیمت‌ها رقابتی هستند و کمتر کسی اقدام به عرضه سیگار با قیمت‌های غیر واقعی می‌کند. مدیرعامل شرکت دخانیات ایران افزود: درباره میوه‌ها و لوازم خانگی نیز به همین شکل است که روی همه اقلام قیمت درج نمی‌شود، بلکه قیمت واحدی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

بهره‌برداری از ۳۰۰۰ واحد صنعتی در سال جاری

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: پارسال ۲۸۰۰ واحد صنعتی به بهره برداری رسید که در برنامه داریم امسال نیز ۳۰۰۰ واحد صنعتی را به بهره برداری برسانیم.فرشاد مقیمی با بیان اینکه ۹۲ درصد از صنایع کشورمان مربوط به صنایع کوچک و شهرک های صنعتی است، اظهار کرد: ۸۸ هزار واحد صنعتی در کل کشور به بهره برداری رسید که از این تعداد قریب به ۸۱ هزار واحد صنعتی در حوزه صنایع کوچک و شهرک های صنعتی مشغول به کار هستند.

دولت ۳ماهه ۹۲۳میلیارد ریال حقوق معدنی گرفت

مطابق آمار دولت در سه‌ماهه نخست امسال ۹۲۳ میلیارد و ۳۰۴ میلیون ریال حقوق دولتی معادن دریافت کرده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۰درصدی را نشان می‌دهد.به گزارش تسنیم، بیشترین رشد دریافت حقوق دولتی معادن در این بازده زمانی به استان‌های کرمان جنوبی، خراسان شمالی با ۳۰هزار و ۳۴۶.۳ درصد و یک‌هزار و ۸۷۶.۶ درصد تعلق دارد. البته کمترین میزان دریافت حقوق دولتی معادن در اردبیل با کاهش ۷۷.۴درصدی و هرمزگان با کاهش ۸۸.۳ ثبت شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14818