اخبار کوتاه کسب و کار ۲۱ تیر

0
۳۹۴ بازدید

خام‌فروشی مواد معدنی خیانت به ملت است

مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه خام‌فروشی مواد معدنی از بعد ملی خیانت به ملت است‌، اظهار کرد: ناتمام ماندن زنجیره تولید و ارزش افزوده در سنگ آهن، دلیلی برای صادرات ماده خام نیست. مگر سنگ آهن که میلیون‌ها سال در زمین مانده، فاسد شده که باید به این بهانه ثروت ملی را از زمین خارج و صادر کنیم؟محمد فاطمیان در گفت‌وگو با ایسنا‌، با اشاره به رشد متفاوت بخش‌های تولید در کشور گفت: در حوزه هر کالایی زنجیره تولید و ارزش وجود دارد و ممکن است در بخشی این زنجیره توازن نداشته باشد.

تخفیف برای توسعه شهرک‌ها

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی با بیان این‌که اصولا شهرک صنعتی تعطیل نداریم، از در نظر گرفتن تخفیف و تسهیلات مناسب برای توسعه شهرک‌های صنعتی در مناطق محروم خبر داد.فرشاد مقیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که شهرک‌های صنعتی محدوده‌ای صنعتی است که تعدادی صنعتگر در آن در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: شهرک زمانی تعطیل می‌شود که تمام واحد‌های حاضر در آن تعطیل شده باشد که در حال حاضر چنین شهرکی نداریم.

نابودی حدود ۴۰ هزارهکتار باغ براثر ورود قاچاق میوه

معاون امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی از نابودی حدود ۴۰ هزار هکتار باغ بخاطر ورود انواع آفات و بیماری های گیاهی قرنطینه ای ناشی از حجم بالای واردات میوه قاچاق از مبادی غیرقانونی به کشور خبر داد و گفت: تلاش داریم برای حفظ باغات از ورود آفات قرنطینه ای به کشور جلوگیری کنیم.محمدعلی طهماسبی درگفت و گو با ایرنا، افزود: علیرغم تداوم ممنوعیت واردات میوه توسط وزارت جهادکشاورزی طی سال های اخیر، کماکان واردات انواع میوه به صورت غیرقانونی و قاچاق در حجم بالا تحت عنوان پیله وری از طریق بازارچه های مرزی ادامه دارد و این در حالی است که به همراه این میوه ها انواع آفات و بیماری های قرنطینه ای گیاهی خطرناک وارد باغات کشور می شود.

سایت های خودروسازی در ونزوئلا و بلاروس زیان ده هستند

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایلنا در خصوص چگونگی کاهش هزینه های سربار در خودروسازی ها اظهار داشت: هزینه تولید در کشور هم اکنون بالاست . گروسی با بیان اینکه باید از ایجاد سایت های زیان ده جلوگیری شود گفت: در برخی از نقاط تهران ، مازندران، کاشان و حتی در ونزوئلا وبلاروس و سوریه سایت های خودروسازی ایجاد شده که هیچ کدام اقتصادی نبوده اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14048