اخبار کوتاه کسب و کار ۲۰ تیر

0
۳۷۸ بازدید

تعطیلی ۱۰ درصدی واحدهای تولید مصنوعات سیمانی

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان مصنوعات سیمانی و لوازم فلزی ساختمان نسبت به تعطیلی حدود ۱۰ درصد واحدهای صنفی در یکسال اخیر هشدار داد و گفت: واحدهای فعال در این بخش فقط از ۳۰ درصد ظرفیت خود استفاده می‌کنند.حسین اکبر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این حوزه صادرات ناچیزی به کشورهای آسیای میانه، عراق و افغانستان داریم.

صادرات ۳۵۰۰ خودرو در بهار امسال

در فصل اول سال جاری مجموعا ایران ۳۵۱۶ دستگاه اتومبیل صادر کرد که براساس آمار گمرک، بیشترین خودرو به کشور عراق و پس از آن به آلمان صادر شده است.به گزارش ایسنا، بیشترین خودروی صادراتی ، پژو پارس و پس از آن پراید به ترتیب با قیمت ۱۸ میلیون و ۱۷ میلیون تومان بوده است. در این مدت ایران نزدیک به ۵۵۰ دستگاه “تیبا” نیز به کشورهای عراق، اسپانیا، سودان و آلمان صادر کرده است.

تویوتا به دنبال بازار فروش در ایران

مدیرعامل واحد ترکیه ای تویوتا برای فروش خودرو به ایران در صورت برداشته شدن تحریمهای غربی ابراز علاقمندی کرد.به گزارش ایسنا، آرهان اوزر، رییس و مدیرعامل تویوتا در ترکیه در مصاحبه ای با رویترز گفت: تویوتا علاقمند به فروش خودرو به کشور همسایه ایران است.واحد تویوتا موتور در ترکیه در پی کاهش ارزش روبل که به بازار خودروی روسیه ضربه زد، امیدوار است با فروش داخلی و صادرات به اروپا و نقاط دیگر این ضرر را جبران کند.

تسویه حساب با چایکاران انجام شد

رئیس سازمان چای گفت: مجموع پول‌های واریز شده به حساب چایکاران گیلان و مازندران ۴۲ میلیارد تومان است.محمدولی روزبهان در گفتگو با ایلنا بیان داشت: پرداخت مطالبات چایکاران براساس لیست‌های ارائه شده به بانک‌ها صورت گرفته است و پول به حساب تمام چایکاران واریز شده است.وی گفت: ۸۵درصد اعتبارات احداث سیستم آبیاری تحت فشار باغات چای بصورت تسهیلات یارانه ای توسط دولت پرداخت می شود.

صنایع مادر حامی صنایع کوچک نیستند

مدیرعامل شهرک صنعتی شماره ۳ اهواز گفت: یکی از بزرگترین مشکلات صنعتگران این شهرک، نبود ارتباط با صنایع بزرگ استان است و این صنایع، صنایع کوچک را حمایت نمی‌کنند.علیرضا طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: صنعتگران مستقر در شهرک‌های صنعتی حدود چند ماه است که بابت فروش محصولات خود به شرکت‌های ملی حفاری ایران و مناطق نفتخیز جنوب هیچ گونه مبلغی را دریافتی نکرده‌اند و این مساله موجب افت سرمایه در گردش در این صنایع شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14010