اخبار کوتاه کسب و کار ۱۷ اردیبهشت ۹۶

0
۵۶۳ بازدید

درخواست ۲۱ فقره گواهی اکتشاف برای ذخایر جدید معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: برای ذخایر جدید معدنی، ۲۱ فقره گواهی کشف درخواست شده است. مهدی کرباسیان ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: ایمیدرو از سال ۹۳ تا ۹۵ با اجرای برنامه اکتشافی ۲۵۰ هزار کیلومتر مربعی، فاز شناسایی و پی جویی را در ۳۶ پهنه از ۲۰ استان کشور انجام داد که منجر به شناسایی بیش از ۴۰۰ محدوده امید بخش جدید شد.وی ادامه داد: از نتایج این عملیات اکتشافی، درخواست ۸ فقره گواهی کشف به میزان ۳۵۰ میلیون تن «سنگ آهن»، ۸ فقره گواهی کشف با ذخیره ۴۵۰ میلیون تن«زغال سنگ» و ۵ فقره گواهی کشف برای «طلا و فلزات پایه» است. طی این مدت، میزان ذخیره قطعی سنگ آهن سنگان از ۶۵۰ میلیون تن به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن رسید. همچنین، میزان ذخیره قطعی طلای زرشوران از ۸۹ به ۱۰۸ میلیون تن رسید. در این میان، طی سال های ۹۲ تا ۹۵، ۴ فقره گواهی کشف برای سنگ آهن، یک فقره گواهی کشف برای زغال سنگ و ۳ فقره گواهی کشف برای فلزات اساسی دریافت شده است.

 

به جای خودرو، خودروساز وارد کنید

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت:همیشه توصیه کردیم جای خودرو، خودروساز وارد کنیم تا بتوانیم صنعت خودرو را ارتقا بدهیم.به گزارش اتاق بازرگانی، صنایع، ‌معادن و کشاورزی تهران، محمدرضا نجفی منش عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: خط تولید خودروی پژو ۲۰۰۸ در هفته گذشته در کارخانه ایران‌خودرو راه‌اندازی شد. خودرویی که بنا بر بعضی پیش‌بینی‌ها قیمتی بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان دارد. تولید این خودرو در یک خودروسازی ایرانی با توجه به بیش از ده سال قطع ارتباط خودروسازان کشورمان با شرکت‌های معتبر خارجی گامی بزرگ در راستای تحقق اهداف برجام است.وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اولین خودروی خارجی ساخت داخل چقدر از نیاز بازار را تامین می کند؟ گفت: راه‌اندازی خط تولید پژو ۲۰۰۸ قدم بزرگی در صنعت خودروسازی است. هرچند خودروهایی باقیمت بالا ۵ درصد از بازار خودرو نیست اما ازنظر ارزشی ۳۰ درصد از ارزش معاملات بازار خودرو را به خود اختصاص داده است.

 

رقابت نادرست فولادسازان ایرانی در بازارهای خارجی

موضوع جذب بازار صادراتی برای محصولات فولادی همواره مورد توجه کارشناسان بوده که عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان سنگ آهن یکی از چالش‌های پیش روی این موضوع را رقابت بدی می‌داند که میان فولادسازان ایرانی و بازارهای خارجی وجود دارد.کیوان جعفری‌طهرانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حوزه صادرات فولاد یکپارچه عمل کرد، گفت: من معتقدم فولادسازان باید برای صادرات اقدام به تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی کرده تا تمام توان خود را به طور مناسب به بازارهای خارجی عرضه کنند.وی در ادامه با اشاره به اینکه در بازارهای جهانی و سمینارهایی که به منظور بازاریابی محصولات فولادی برگزار می‌شود، باید شرکت‌های ایرانی همپوشانی داشته باشند، گفت: متاسفانه ما شاهد این هستیم که زمانی که خریدار به یک تولیدکننده ایرانی برای خرید محصول فولادی مراجعه می‌کند و او آن محصول مورد نظر را ندارد، به جای هدایت خریدار به تولیدکننده دیگر ایرانی او را کاملا از بازار دور می‌کند.

 

۲۱اردیبهشت ماه جاری، نشست تجاری قطعه سازان برزیل در ایران

پرشین خودرو: اولین نشست تجاری انجمن سازندگان قطعات خودرو برزیل و شرکت در جلسات مذاکرات رو در رو، ۲۱اردیبهشت ماه جاری در هتل آزادی تهران برپا خواهد شد.به گزارش پرشین خودرو، امیر رزاقی مشاور انجمن سازندگان قطعات خودرو برزیل، با اعلام این خبر گفت: به دنبال تعاملات سازنده در مسیر رفع تحریم های یک جانبه سال های اخیر و آغاز دوره پسابرجام، فصل جدیدی در مناسبات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ایران با جهان آغاز شده است.وی با بیان اینکه برزیل به عنوان یکی از کشورهای صنعتی نوظهور، دهمین تولیدکننده بزرگ خودرو در جهان است، اظهار داشت: این کشور با استفاده از زیرساخت های قوی صنعتی و تجاری بین الملل، پتانسیل بی نظیری را برای توسعه همکاری ها با ایران داشته و می تواند شریک تجاری قابل اعتمادی برای بلند مدت تلقی شود.وی خاطرنشان کرد: این سمینار با حضور سفیر برزیل در ایران و متولیان اصلی صنعت قطعه سازی کشور در راستای حمایت معنوی از رویداد حاضر آغاز خواهد شد و با برگزاری موازی جلسات مذاکره رو در رو(B2B) به صورت از پیش تنظیم شده، ادامه خواهد یافت.

 

پارس خودرو باز هم ارزیاب خودروهای رنو در ایران شد

معاون کیفیت پارس خودرو گفت: رنو برای دومین سال متوالی مجوز ارزشیابی محصول نهایی را به پارس خودرو اعطا کرده و محصولات این شرکت برای دو دوره متوالی در محدوده سبز رنو قرار گرفته است.به گزارش پرشین خودرو، بهنام خلج با اعلام این خبر گفت: در نهمین ممیزی شرکت رنو{Mass Production Audit} موسوم به آدیت تولید انبوه که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ توسط تیم ممیزی رنو انجام شد، شرکت پارس خودرو از گروه خودروسازی سایپا توانست برای دومین سال پیاپی این مجوز را از رنو دریافت کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=59496