اخبار کوتاه کسب و کار ۱۴ تیر

0
۲۹۸ بازدید

رابطه عکس خوشمزگی و کیفیت صنایع غذایی!

رییس کارگروه صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت گفت: به دلیل اینکه کام پذیری و خوشمزگی صنایع غذایی برای مردم ایران بسیار مهم است کیفیت صنایع غذایی کاهش یافته است.شهریار دبیریان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: استاندارد به معنی حداقل کیفیت قابل قبول یک فرآورده است اما کیفیت به معنای داشتن استاندارد در حد قابل قبول است؛ لذا نباید استاندارد و کیفیت را یکی دانست.وی افزود: در تعریف کیفیت مصادیق گوناگونی مطرح می‌شود، چرا که این مساله از نظر سازمان‌ها و حتی مردم متفاوت است.

وضعیت کنونی دامداران بحرانی است

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به موافقت دولت با افزایش قیمت شیر، تأکید کرد که وضعیت کنونی دامداران بحرانی است و این افزایش قیمت ممکن است جلوی نابودی این تولید را بگیرد.محمد سادات ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: با توجه به خشکسالی و گران شدن و افزایش قیمت نهاده‌های دامی، دامداران به شدت متضرر شدند. به نظر می‌رسد ۱۰ درصدی که دولت تصویب کرده افزایش مناسبی است تا تولیدکننده بتواند به حیات خود ادامه دهد. هر چند باید به صلاح و مصلحت مصرف کننده توجه کنیم.

ممنوعیت قانونی عرضه یک روغن وارداتی

سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: عرضه و فروش روغن پومیس از نظر این سازمان ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.به گزارش ایرنا، در روزهای اخیر مشاهده شده روغن تفاله زیتون (olive pomace oil) وارداتی در بسته بندی و وزن های مختلف برای مصارف خوراکی در سطح بازار عرضه می شود، با توجه به اینکه طبق استاندارد ملی مربوطه مصرف خوراکی این نوع روغن مجاز نیست، عرضه و فروش این محصول از نظر سازمان ملی استاندارد ایران ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

فروش تخفیفی خودروهای پیکانتو و سراتو

مدیر فروش اطلس خودرو، نماینده رسمی شرکت کیا موتورز در ایران از تخفیف خرید نقدی و اقساطی خودروهای سراتو و پیکانتو در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.محمود زربخش اعلام کرد: فروش خودروهای سراتو و پیکانتو به صورت نقد و اقساط با شرایط پرداخت اقساط ۱۲ ماهه بدون کارمزد می باشد. وی افزود در شرایط جدید متقاضیان می تواند در صورت خرید نقدی از تخفیفات خرید نقدی بهره مند گردند. هدف شرکت اطلس خودرو از تعریف شرایط جدید کسب رضایت هرچه بیشتر و تسهیل فرآیند خرید خودرو برای متقاضیان است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13869