اخبار کوتاه کسب و کار ۱ دی

0
۲۰۰ بازدید

تولید دوگانه‌سوزها افزایش یافت


تولید انواع خودروی سواری دوگانه‌سوز در کشور در آبان ماه امسال افزایش یافته است. تولید پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز ایران خودرو مرکزی در آبان ماه امسال با رشد ۳۰ هزار درصدی از ۸ دستگاه در آبان ماه سال ۱۳۹۲ به ۲۴۰۹ دستگاه افزایش یافته است.در این مدت تولید پراید دوگانه‌سوز نیز با رشد ۴۴۴۸ درصدی از ۴۱ دستگاه در آبان ماه سال ۱۳۹۲ به ۱۸۶۵ دستگاه افزایش یافته است.تولید نسیم و صبا دوگانه‌سوز نیز با رشد ۷۸۰ درصدی از ۲۱۲ دستگاه در آبان ماه سال ۱۳۹۲ به ۱۸۶۷دستگاه افزایش یافته است.

۱۵ درصد قیمت تمام شده تولیدات ایران هزینه فساد می شود
عضو اتاق بازرگانی ایران و کاشان گفت: فساد در اقتصاد ایران اپیدمی شده و اصل فساد ما ناشی از فاسد شدن نهادهای نظارتی در کشور است. مروج، در گفت و گو با موج با اعلام این مطلب اظهار داشت: در محاسباتی که وزیر تعاون با دکترای جامعه شناسی فساد اقتصادی انجام داده مشخص شده که در ۱۵ درصد قیمت تمام شده تولیدات ایران هزینه فساد می شود.وی افزود: ۱۰ نهاد مختلف بازرسی کننده از جمله بیمه ها، وزارت بهداشت، سازمان محیط زیست و غیره هر کدام ۱٫۵ درصد هزینه قیمت تمام شده در ایران را افزایش می دهند.

تولید برق ایران افزایش یافت
تولید برق ایران با ثبت رکورد ۲۱۱ هزار گیگاواتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶ درصد رشد یافته که تعمیرات اساسی نیروگاه‌ها هم به نیمه راه خود نزدیک شده است. با بهره برداری از واحدهای جدید نیروگاهی از ابتدای سال جاری تاکنون تولید عملیاتی انرژی الکتریکی در کشور از ابتدای سال جاری با ثبت یک رکورد جدید با رشد روبرو شده است.بر این اساس از ابتدای سال‌جاری تاکنون تولید برق ایران به ۲۱۱ هزار و ۶۷۰٫۸ گیگاوات رسیده است.

افزایش نرخ برخی از مصالح ساختمانی
نرخ برخی از مصالح ساختمانی در هفته‌های اخیر با افزایش قیمت مواجه شده است که این موضوع نگرانی بابت رکود بیشتر بازار مسکن را افزایش می‌دهد. در هفته‌های اخیر برخی از عوامل موثر در قیمت ساخت مسکن باوجود ادامه رکود در این بازار با افزایش قیمت مواجه شده است بطوریکه در تعدادی از شهرها تا چندبرابر قیمت قبلی خرید و فروش می‌شود. مصالح ساختمانی که به عنوان اصلی‌ترین مواد اولیه در ساخت و ساز به شمار می‌رود از عوامل موثر بر قیمت تمام شده مسکن است که هرگونه تغییر قیمتی در آن می‌تواند هزینه ساخت مسکن را افزایش دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8142