اخبار کوتاه کسب و کار ۱ تیر

0
۲۴۰ بازدید

۹طرح ایدرو درحوزه صنایع پیشرفته

معاون صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از اجرای ۹ طرح در این بخش طی سال ۱۳۹۴ خبر داد.رمضانعلی صادق‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به طرح تولید توربین‌های بادی دومگاوات، تولید سورتینگ الکترونیکی انواع میوه، احداث آزمایشگاه مرجع برق قدرت و تولید سلول‌های خورشیدی لایه نازک گفت: علاوه بر این طرح‌ها تولید اکریلونیتریل، تولید شمش منیزیم در استان کرمانشاه، تولید استنت قلبی عروقی، تولید ماده موثره و فرمولاسیون نهایی دو داروی ضد سرطان در دستور کار سازمان قرار دارد.

خطر سوختگی بیشتر بوته‌های چای با گرمای شدید

رییس سازمان چای گفت: در صورت ادامه تابش آفتاب و گرمای شدید و نباریدن باران در روزهای آینده، بیشتر بوته‌های چای دچار سوختگی می‌شوند.به گزارش ایسنا، محمدولی روزبهان اظهار کرد: در گذشته ۵۰۰۰ هکتار از باغات چای کشور تحت پوشش آبیاری قطره‌ای قرار داشت که هم اکنون این میزان به ۵۰۰ هکتار کاهش یافته است. وی افزود: با احداث سیستم‌های آبیاری قطره‌ای، باغات چای در مقابل تنش‌های آبی مقاوم شده و بیش از سه برابر به کمیت محصول چای نیز افزوده خواهد شد.

واردات غیرقانونی دلیل نابودی درختان لیموترش

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: واردات غیرقانونی میوه‌های آلوده سبب شد درختان لیموترش و دیگر محصولات باغی به مگس میوه مدیترانه‌ای آلوده شوند لذا باید دستگاه‌های متولی با این وارد‌کنندگان متخلف برخورد کنند.محمدعلی طهماسبی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برخی می‌خواهند با دلالی و واسطه‌گری در کشور شغل ایجاد کنند اما اگر اینگونه اشتغالزایی ممکن بود، تاکنون باید مشاغل فراوانی در کشور ایجاد می‌شد و بیکاری نداشتیم.وی گفت: مگس میوه مدیترانه‌ای می تواند برای بیش از هزار محصول خطرناک باشد.

تاکید بر حضور سرمایه‌گذاران در مناطق ویژه اقتصادی

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت در اولین نشست تخصصی مدیران عامل مناطق ویژه اقتصادی زیر نظرسازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی در سال جاری برایجاد بسترهای لازم برای حضورسرمایه گذاران در این مناطق ویژه تاکید کرد.سید محمد علی سید ابریشمی ، مدیرعامل سازمان صنایع اظهارداشت : شرکت های استانی با تعامل با مدیران ادارات و سازمان های دولتی استانها با جدیت بیشتری مسائل را دنبال و پیگیری کنند، تا هر چه سریعتر زمینه را برای رفع مشکل اخذ اسناد مالکیت فراهم شود.

ممنوعیت استفاده از هرگونه شیرین‌کننده مصنوعی در آبمیوه‌

مدیرکل استاندارد تهران بر ممنوعیت استفاده از هرگونه شیرین‌کننده منصوعی، طعم‌دهنده‌های طبیعی و مصنوعی، رنگ و نگهدارنده در آبمیوه‌ها و نکتارها تاکید کرد. این در حالی است که در نوشیدنی‌های میوه‌ای استفاده از طعم‌دهنده‌ها و رنگ‌های طبیعی تا رسیدن به طعم و رنگ مطلوب مجاز است.به گزارش ایسنا و به گفته مسلم بیات، نوشیدنی‌های بر پایه آب میوه به سه دسته آبمیوه، نکتار و نوشیدنی‌های میوه‌ای بدون گاز و گازدار تقسیم می‌شوند.

دستورالعمل واردات خودرو تغییر نکرده است

وزارت صنعت اعلام کرد: تغییری در دستورالعمل واردات خودرو سواری توسط وارد کنندگان صورت نگرفته است.به گزارش تسنیم، واردات خودرو سواری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد نمایندگی رسمی، منوط به عقد توافقنامه بین اشخاص مذکور و شرکت نمایندگی رسمی خودروی مورد نظر جهت ارایه خدمات دوره گارانتی و وارانتی ( موضوع تحقق اهداف قانون حمایت حقوق مصرف کنندگان خودرو ) است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13487