اخبار کوتاه کسب و کار ۰۶ خرداد

0
۳۲۲ بازدید

پیشنهاد عجیب افزایش ۲۵درصدی قیمت سیمان

دبیر انجمن کارفرمایان سیمان گفت: با توجه به گرانی مازوت، اگر قیمت گاز هم افزایش پیدا کند، سیمان باید ۲۵درصد رشد قیمت داشته باشد.عبدالرضا شیخان در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه براساس تصمیم جدید دولت قیمت مازوت ۵۰ تومان افزایش یافته و با قیمت ۳۰۰ تومان در اختیار واحدهای متقاضی قرار می گیرد، اظهار داشت: دولت هنوز تصمیم نهایی برای قیمت گاز صنایع را به ما اعلام نکرده و به نقل از مدیر عامل شرکت ملی گاز ثبات قیمت گاز صنایع تا پایان سال مطرح شده است. وی افزود: اما پیش بینی می کنیم، همزمان با افزایش قیمت گاز خانگی، گاز صنایع نیز با تغییراتی همراه خواهد شد.

دست مافیا از بخش کشاورزی کوتاه شود

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست های اتخاذ شده در بخش کشاورزی از وزیر جهاد خواست تا دست مافیا را از این بخش کوتاه کند. عیسی امامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: آیا صدا و آه کشاورزان را نمی‌شنوید؟ آیا از قیمت‌های تاسف بار آگاه نیستید؟ چرا دست مافیا در بخش کشاورزی را کوتاه نمی‌کنید؟ چرا کشاورزان باید تاوان تصمیمات اشتباه را بدهند؟ به داد کشاورزان برسید.او ادامه داد: در فصل خرید سیب زمینی قرار داریم؛ هر سال در این زمان یا با بی تدبیری یا با کمبود نقدینگی مواجه می شویم. کشاورزان برای هر کیلو سیب زمینی ۴۰۰ تومان هزینه می کنند اما باید محصول خود را به قیمتی پایین‌تر بفروشند. این بی انصافی است.

تولید نخستین بنزین گیاهی واقعی جهان

یک شرکت خودروسازی این روزها غوغایی در دنیای تولید سوختهای جدید به راه انداخته است. در تازه ترین نوآوری این شرکت نوعی بنزین سنتزی از گیاهان تولید شده است. این سوخت تنها از گیاه تولید شده و از این جهت می توان آن را نخستین بنزین گیاهی واقعی جهان نامید.تنها همین چند هفته پیش بود که شرکت آئودی نخستین سوخت دیزل سنتزی از دی اکسید کربن و آب را تولید و به دنیا معرفی کرد و حالا در ادامه این روند بنزین پاکی تولید شده که منشأ آن گیاهی است.

قانون رفع موانع تولید، منتظر ابلاغ رییس‌جمهور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور که اخیرا با تصویب مجلس شورای اسلامی به قانون تبدیل شده است، پس از ابلاغ رسمی از سوی رییس جمهور به اجرا درمی‌آید.حسین ابویی مهریزی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت این قانون اظهار کرد: بر اساس قانون، ۱۵ روز پس از ابلاغ رسمی قانون از سوی رییس جمهور، قانون ابلاغ شده لازم الاجراست.

آغاز ساخت ۲ شهرک صنعتی جدید

وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی ملارد و صفادشت در آینده نزدیک خبرداد و گفت: شهرک صنعتی صفادشت در مراحل نهایی اخذ زمین است و شهرک صنعتی ملارد نیز به زودی وارد فاز اجرایی خواهد شد.محمدرضا نعمت زاده در مراسم آغاز احداث شهرک صنعتی شهریار، سامان‌دهی شهرک های صنعتی را به عنوان یکی از سیاست‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت توصیف و اظهار کرد: سعی می‌کنیم در کنار مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها با ایجاد زیرساخت‌های صنعتی لازم، شرایط مناسبی برای رونق تولید و اشتغال فراهم کنیم.وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این شهرک صنعتی خاطر نشان کرد: برای استان تهران که درحال حاضر بیش از ۱۴ میلیون جمعیت دارد همواره ایجاد تولید و اشتغال به عنوان یکی از خواسته‌های مهم بشمار می‌آید که در این راستا ایجاد شهرک‌های صنعتی می‌تواند کمک شایانی داشته باشد.

 
 
 
(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12923