اخبار کوتاه کسب و کار ۲ آذر

0
۴۴۵ بازدید

عرضه محصولات ایران خودرو در دوشنبه

گروه صنعتی ایران خودرو با خودروهای دنا، رانا، سورن و وانت آریسان در نمایشگاه دستاوردهای ایران در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان حضور پیدا کرد.به گزارش ایلنا ، در این نمایشگاه، شرکت ایران خودرو دیزل نیز مینی بوس آرین و پیکاپ فوتون با کاربری پول رسان را عرضه کرده است. در آیین آغاز به کار نمایشگاه، سفیر روسیه در تاجیکستان اظهار کرد: تا به حال فکر می کردم ایران فقط قادر به مونتاژ خودرو است، اما اکنون که می بینم یک شرکت ایرانی می تواند محصول پیچیده ای مثل خودرو را طراحی و خودروهایی با کاربری متفاوت تولید کند.

 

اصلاح ناوگان حمل و نقل عمومی بهتر از فروش اقساطی خودرو بود

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: اگر دولت سرمایه کلان هزینه شده در طرح فروش اقساطی خودرو را هزینه اصلاح ناوگان حمل و نقل عمومی می کرد منفعت بیشتری برای خود و جامعه ایجاد می‌کرد.سیدمحسن طباطبایی مزدآبادی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: صنعت خودروسازی به مثابه لکوموتیو اقتصاد ایران به حساب می آید و هر نوع ایجاد ارزش افزوده ای در این صنعت ۲٫۲۹ ارزش اضافی درصنایع پیشینی ایجاد می کند.

 

برگزاری نمایشگاه بین المللی رنگ،رزین و پوشش های صنعتی

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش های صنعتی و مواد کامپوزیت ۱۵آذرماه امسال با حضور ۱۱۰ شرکت خارجی از ۲۲ کشور جهان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. تاکنون حضور شرکت هایی از ۱۰ کشور اروپایی قطعی شده است.به گزارش ایرنا، بیش از ۲۶۰ شرکت داخلی نیز حضور می یابند؛ درعین حال به دلیل کمبود فضا، بیش از ۱۰۰ شرکت داخلی موفق به اخذ مجوز و حضور در نمایشگاه را پیدا نکردند. مهمترین هدف این رویداد، ایجاد فرصتی برای توسعه روابط اقتصادی در دوران پساتحریم بیان شده است.

 

بارش ایران یک سوم متوسط جهان

معاون وزیر نفت در امور آب و آبفا گفت: در حال حاضر بحران آبی به یک چالش عمده در هزاره سوم تبدیل شده است به‌طوری که براساس گزارش سازمان ملل در حال حاضر ۱٫۱ میلیارد نفر از دسترسی به آب و ۲٫۵ میلیارد نفر از داشتن بهداشت محروم هستند و نکته حائز اهمیت این است که ۹۰ درصد این جمعیت در آسیا و آفریقا قرار دارند.به گزارش ایسنا، رحیم میدانی گفت: متوسط بارش ایران ۲۴۳ میلی‌متر است که این رقم کمتر از یک سوم متوسط جهانی به حساب می‌آید.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=19366