اخبار کوتاه کسب و کار ۲۵ آبان

0
۶۵۳ بازدید

توقف تولید ۳ مدل سواری

مهر ماه امسال تولید سه مدل سواری در کشور متوقف شد.به گزارش ایسنا، براساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهر ماه امسال تولید خودروی لیفان ۶۲۰، لیفان X60 و پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز ایران خودرو مرکزی به صفر کاهش یافت.

 

اجرای طرح ممنوعیت عرضه کودهای بدون شماره ثبت

رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب وزارت جهادکشاورزی گفت: همه کودهایی که در کشور عرضه می‌شود، از تاریخ ۲۱ آبان ماه جاری باید دارای شماره ثبت روی بسته بندی باشند.به گزارش مهر، کامبیز بازرگان افزود: تا پایان مهلت تعیین شده، نزدیک به ۱۶۰۰تقاضا برای بررسی برند فرمول کودی به موسسه تحقیقات خاک و آب ارسال شده که از این تعداد، مدارک ۹۸۹ برند فرمول کامل بوده و این موارد تعیین تکلیف شده‌اند.وی اظهار داشت: با بررسی ۹۸۹ برند فرمول ارسال شده، ۷۹۲ برند فرمول گواهی ثبت دریافت کردند و ۱۹۸ برند فرمول به علت نقص مدارک و یا عدم تحویل نمونه کودی نتوانستند شماره ثبت کودی بگیرند.

 

افزایش مدت زمان گارانتی رانا در راستای کیفی سازی

مدیر عامل ایران خودرو از افزایش گارانتی خودروی رانا از دو سال به سه سال و از ۴۰ هزارکیلومتر به ۵۰ هزار کیلومتر خبر داد.هاشم یکه‌ زارع در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که قصد داریم به سمت افزایش کیفیت خودروهای تولیدی خود برویم، اظهار کرد: در اولین حرکت خودروی رانا را انتخاب کردیم که از اسفندماه امسال هر کسی که این خودرو را تحویل بگیرد تا ۱۰ هزار کیلومتر به تعمیرگاه مراجعه نخواهد داشت مگر برای موارد مصرفی مثل تعویض روغن و غیره. وی با بیان این‌که اعتقاد داریم هر محصول قبل از ورود به بازار باید به این حد کیفی قابل قبول خود برسد، ادامه داد: در مورد رانا این اتفاق نیفتاد و در مقطع قبلی عجله صورت گرفت، بنابراین سعی کردیم با افزایش کیفیت اطمینان روی این خودرو را افزایش دهیم.

 

اجرای نظام نوین ترویج کشاورزی ازسال آینده

معاون وزیر جهاد کشاورزی از اجرای نظام نوین ترویج کشاورزی از ابتدای سال زراعی آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر بیشتر از ۹۰ درصد یافته‌های علمی قابل ترویج، مستقیم به مزارع منتقل می‌شوند.اسکندر زند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نظام نوین ترویج طراحی شده و در چهار استان در حال اجراست. با این نظام، کشور به ۱۰ هزار پهنه تقسیم می‌شود و هر پهنه یک مروج مسئول خواهد داشت که اطلاعات موجود را به پهنه خود می‌برد.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=19022