اخبار کوتاه کسب و کار یازدهم دوازدهم آذر ماه

0
۱۹۹ بازدید

ارائه تخفیف به شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران از ارائه تخفیف به شرکت های دانش بنیان متقاضی استقرار در شهرکها و نواحی صنعتی و شهرکهای فناوری در آینده نزدیک خبر داد وگفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۹۶ واحد صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی کشور در زمره شرکتهای دانش بنیان قرار گرفت. غلامرضا سلیمانی در این خصوص بیان کرد: بر اساس مصوبه جدید واگذاری زمین در شهرکها و نواحی صنعتی و شهرکهای فناوری به شرکت ها و مؤسسات دانش‌بنیان با شرایط و تخفیف مناسبی صورت می گیرد.

طرح توسعه و نوسازی ناوگان امدادی گروه خودروسازی سایپا کلید خورد

امدادخودروسایپا در مراسمی با حضور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و جمعی از مدیران ارشد این گروه از بخشی از فرآیند توسعه و نوسازی ناوگان امدادی سایپا رونمایی کرد. مهندس بهزاد پناهی، مدیرعامل شرکت امداد خودرو سایپا گفت: حرکت امداد خودروسایپا برای توسعه و نوسازی ناوگان گروه خودروسازی سایپا مطابق برنامه بوده و این شرکت برای ارائه خدمات بهتر و به روزتر در نظر دارد طبق یک برنامه دوساله تمامی ناوگان امدادی خود را به روز کند.

قاچاق پوشاک ۳ برابر تولید است

رییس اتحادیه تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با تاکید بر این‌که در هیچ جای دنیا قیمت‌گذاری در حوزه پوشاک وجود ندارد، از دستور کار بودن قوانین مرتبط با خدمات پس از فروش پوشاک خبر داد و گفت: سه برابر تولید قانونی در حوزه پوشاک، قاچاق انجام می‌شود.ابوالقاسم شیرازی در گفت‌و‌گو با ایسنا با بیان اینکه حوزه پوشاک قیمت‌گذاری ندارد، تاکید کرد: هر جا که نظام قیمت گذاری باشد نتیجه خوبی عایدمان نشده و تجربه این موضوع را ثابت کرده است.

نعمت زاده: کالاهایی را که می توانیم بسازیم اجازه سفارش واردات نمی دهیم

وزیر صنعت،معدن و تجارت در شانزدهمین همایش صنایع دریایی گفت: اجازه نخواهیم داد چیزی را که در داخل می توانیم بسازیم به خارجی ها سفارش داده شود. محمدرضا نعمت زاده با تشریح توانایی های صنایع داخلی افزود: سفارش دهندگان، شرکت های سازنده و سرمایه گذاران بایستی در این زمینه یکپارچه باشند.نعمت زاده گفت: البته این گله گذاری از گذشته نیست بلکه باید تلاش کنیم با جبران بخشی از کمبودهای گذشته آنچه را که باید انجام بپذیرد را هر چه زودتر انجام دهیم.رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران هم در این همایش گفت: با وجود نیرو های انسانی متخصص و زیرساخت های مهم صنعتی دستیابی به هیچ پروژه صنعتی در کشور دور از دسترس نیست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7619