کد خبر: 868
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳

اخبار کوتاه بازارپول /۱۹فروردین ۹۳

اخبار کوتاه بازارپول /۱۹فروردین ۹۳

۲ اولویت کاری بانک ملی در سال ۹۳مشخص شد

ایستانیوز: مدیر عامل بانک ملی با بیان اینکه در سال جدید باید بر مبنای اصول اقتصادی حرکت کنیم ، بر پیگیری بسیار جدی مطالبات معوق و افزایش سرمایه تاکید کرد .

عبدالناصر همتی افزایش سهم بازار بانک ، ارتقای اساسی جایگاه بانکداری الکترونیک، پیگیری بسیار جدی مطالبات معوق، افزایش سرمایه، تعیین تکلیف مطالبات از دولت، بهینه سازی سرمایه‌گذاری‌ها، فروش برخی شرکت‌ها و مشتری‌مداری را مهمترین برنامه‌های سال جدید بانک اعلام کرد.

وی در دیدار نوروزی با اعضای هیأت مدیره و معاونان، مدیران امور، روسای ادارات مرکزی و شعب مستقل تاکید کرد: اصول اقتصادی نیز توازن دخل و خرج یک بنگاه مالی است.

مدیر عامل بانک ملی گفت: به آینده بانک ملی ایران بسیار خوشبین و مطمئن هستم سال خوبی برای این بانک خواهد بود.

همتی با اشاره به نام گذاری سال «اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اظهار داشت: بهترین مصداق این موضوع ، بانک ملی ایران است که با عزم همگانی همکاران و مدیریت جهادی باید جایگاهش ارتقا یابد.

همتی با اشاره به پتانسیل‌های بالای بانک ملی گفت :بانک ملی ایران نقاط قوت بسیار زیادی نظیر نیروی انسانی، حجم دارایی و امکانات و اراده بالای همکاران دارد.

همتی همچنین محمد علی ایزدی را به سمت معاونت منابع انسانی بانک ملی ایران منصوب کرد.

همچنین در مراسمی از زحمات حجت نظری مدیر امور سابق توسعه سرمایه انسانی قدردانی شد.

حضور سیف در اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول

   گروه بازارپول : دکتر ولی اله سیف ، رییس کل بانک مرکزی در راس یک هیات بلند‌پایه از مقامات اقتصادی کشور برای شرکت در اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به امریکا سفر کرد.روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: نشست مشترک صندوق بین المللی پول (IMF) و گروه بانک جهانی(World Bank Group)همه ساله در دو نوبت و با حضور روسای کل بانک های مرکزی و وزرای اقتصادی و دارایی کشورهای عضو برگزار می‌شود.اجلاس بهاره در اواخر فروردین ماه و اجلاس پائیزه (سالانه) به طور معمول در اواسط مهرماه در واشنگتن برگزار می‌گردد و هر سه‌سال یک بار نیز یکی از کشورهای عضو به عنوان میزبان اجلاس سالانه تعیین می‌شود.ر اجلاس بهاره امسال نیز که‌ در روزهای ۱۱ تا ۱۳ آوریل ۲۰۱۴ ( برابر با ۲۲ تا ۲۴ فروردین۱۳۹۳) برگزار می شود، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه حضور خواهند داشت .

بیمه مسئولیت تمام خطر اسلحه به بازار آمد

گروه بازارپول : سرپرست بیمه های مهندسی بیمه کوثر خبر داد: بیمه تمام خطر اسلحه به عنوان محصول استراتژیک بیمه کوثر در سال ۹۳ ارائه شد.پیام درگاهی با اعلام این خبر افزود: این بیمه نامه تلفیقی ، ضمن پوشش مسئولیت دارنده اسلحه در قبال اشخاص ثالث ، بدنه اسلحه و همچنین خسارات وارده به شخص دارنده اسلحه را نیز پوشش می دهد.سرپرست بیمه های مسئولیت بیمه کوثر در ادامه با اشاره به طرح های خاص این شرکت اظهار داشت: بیمه کوثر به عنوان تنها مجری صدور بیمه مسئولیت مین زدایی کشور و بیمه مسئولیت عملیات پرتاب موشک ماهواره بر به فضا در سال ۹۳ محصولات استراتژیک جدیدی را به بازار بیمه کشور عرضه می نماید که از آن جمله می توان به بیمه مسئولیت تمام خطر اسلحه اشاره نمود.درگاهی در پایان یکی از اهداف بیمه کوثر را گسترش چتر بیمه ای به بخش هایی از صنایع و فعالیت های کشور که تاکنون فاقد هرگونه بیمه ای بوده اند عنوان کرد.

پیش بینی سود بانک خاورمیانه برای امسال

گروه بازارپول : بانک خاورمیانه برای سال مالی منتهی به بیست و نهم اسفند ماه سال ۹۳با سرمایه چهار هزار میلیارد ریال مبلغ ۲۹۱ریال سود به ازای هر سهم پیش بینی کرد.بانک خاورمیانه پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۹۲را با سرمایه ۰۰۰/۴میلیارد، مبلغ ۲۰۳ریال اعلام کرده بود. درآمدهای غیرمشاع بانک در پیش بینی سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۹۳به مبلغ ۰۰۰/۱۹۳میلیون ریال (به ازای هر سهم مبلغ ۴۸ریال) عمدتاً ناشی از درآمدهای کارمزدی (به مبلغ ۰۰۰/۱۶۳میلیون ریال) است. پیش بینی سال مالی ۹۳نسبت به پیش بینی سال مالی قبل جمع درآمد های مشاع ۱۵۴درصد افزایش، جمع کل درآمدهای بانک ۶۵درصد افزایش، جمع هزینه ها ۱۱۱درصد افزایش و سود خالص پس از کسر مالیات ۴۳درصد افزایش را نشان می دهد.

۱۵۰ریال سود برای هر سهم بانک گردشگری

ایستانیوز: مجمع عمومی عادی سالیانه بانک گردشگری برای سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۲، صبح دیروز ۱۹ فروردین ماه برگزار شد.در این نشست که با حضور بیش از ۷۹ درصد سهامداران حقیقی و حقوقی رسمیت یافت، مبلغ ۱۵۰ ریال به عنوان سود سهام برای سال مالی یاد شده، مورد تصویب قرار گرفت.در آغاز جلسه مجمع «محمدصادق طاهری، رئیس هیات مدیره بانک گردشگری» در جایگاه رئیس قرار گرفت و سپس با رای حضار، «مهدی جهانگیری» و «علی زیرک نژاد» به عنوان نظار و «رضا خدابخش» برای کرسی منشی انتخاب شدند.این گزارش حاکی است؛ «محمد صادق طاهری، رئیس هیات مدیره بانک گردشگری» در این نشست با اشاره به آغاز سال جدید، اظهار داشت: «بانک گردشگری در سال گذشته، حوزه های فعالیت خود را گسترش داد و علاوه بر ارائه جدیدترین خدمات در عرصه بانکداری، سرمایه گذاری در بخش های سودآور و تولید محور را بیش از گذشته در دستور کار خود قرار داد.» وی با تاکید بر اینکه بانک گردشگری همواره خود را ملزم به ارائه توضیح در قبال سهامداران و دستگاه های نظارتی می داند، افزود: «قطعا در سال جدید اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، مورد تاکید و توجه جدی همه دستگاه ها و بنگاه های دولتی و غیر دولتی خواهد بود؛ لذا بانک گردشگری نیز در این میان، تلاش خواهد کرد تا سهم خود را در این ماموریت و تکلیف مهم، ادا کند

ساعت کاری بانک سامان در بهار و تابستان

گروه بازارپول : ساعت کار شعبه‌های سامان تا پایان تابستان امسال تغییر کرد.مشتریان می توانند تا آخرین روز شهریورماه، از خدمات شعب ما در استان‌های تهران، فارس، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، قم و البرز به‌صورت یک‌سره از ساعت ۸ تا ۱۶ استفاده کنند. این شعب در روزهای پنج‌شنبه اسفند ماه نیز از ساعت ۸ تا ۱۳ فعال هستند. شعبه هایپراستار تهران در این مدت از ساعت ۸ تا ۱۸ و در روزهای پنج‌شنبه تا ساعت ۱۳ ارایه خدمت می‌کند.شعبه‌های سایر شهرستان‌ها و شعب مناطق آزاد اروند، کیش و قشم نیز هر روز از ساعت ۷.۳۰ تا ۱۴ و در باجه عصر از ساعت ۱۷ تا ۱۹آماده ارایه خدمت به شما هستند. البته باجه عصر شعبه کیش از ساعت ۱۷.۳۰ تا ۱۹.۳۰ فعالیت می‌کند. این شعبه‌ها روزهای پنج‌شنبه‌ نیز تا ساعت ۱۳ در خدمت مشتریان هستند.

برقراری امکان استعلام الکترونیکی ضمانت نامه‌‌‌‌‌‌‌ها در بانک ایران زمین

گروه بازارپول : مدیریت امورانفورماتیک بانک ایران زمین اعلام کرد، سامانه تائید اصالت الکترونیکی ضمانت نامه‌‌‌‌‌‌های بانکی صادره توسط شعب بانک ایران‌‌‌‌‌زمین در این بانک راه اندازی و فعال شده است.در راستای توسعه خدمات الکترونیکی این بانک به هموطنان عزیز، متقاضیان استعلام الکترونیکی ضمانت نامه‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌توانند با استفاده از این خدمت، از طریق ورود به پورتال بانک به نشانیwww.izbank.ir از زیر منوی خدمات ریالی، استعلام ضمانت نامه را انتخاب نمایند و در صفحه باز شده، ضمن درج شماره ضمانت نامه و کد امنیتی، شماره ضمانت نامه، مشخصات ضمانت خواه، مبلغ ضمانت نامه، تاریخ صدور و تاریخ انقضاء سررسید را مشاهده نمایند .