کد خبر: 3384
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳

اخبار کوتاه بازارسرمایه /۲۳تیر

اخبار کوتاه بازارسرمایه /۲۳تیر

اوراق تبعی “بانک صادرات” در بورس

گروه بازارسرمایه : نماد معاملاتی این اوراق، هصادر۳۱۰، قیمت اعمال ۱۰۳۸ ریال و تاریخ اعمال اول دی ماه ۹۳ است. بر اساس این اطلاعیه دوره معاملاتی از هفتم تیرماه تا اول دی ماه است و سقف خرید هم ۱۰۰ هزار اختیار فروش برای هر کد معاملاتی اعلام شده است.

در راستای پوشش ریسک و حمایت از سرمایه گذاران، از روز هفتم تیرماه، عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک صادرات ایران در بورس اوراق بهادار آغاز شد.نماد معاملاتی این اوراق، هصادر۳۱۰، قیمت اعمال ۱۰۳۸ ریال و تاریخ اعمال اول دی ماه ۹۳ است. بر اساس این اطلاعیه دوره معاملاتی از هفتم تیرماه تا اول دی ماه است و سقف خرید هم ۱۰۰ هزار اختیار فروش برای هر کد معاملاتی اعلام شده است. این در حالی است که در صورت خرید بیش از این تعداد، مازاد آن در تعهد عرضه کننده نیست.در این اطلاعیه، حداقل حجم عرضه روزانه ۱۶ میلیون اختیار فروش تا زمان اتمام کل حجم عرضه اعلام شده است. شرکت های آرمان سپهر صادرات و سرمایه گذاری توسعه سپهر فارس، عرضه کننده این اوراق و کارگزاری بانک صادرات، کارگزار عرضه کننده آن است.

اختصاص ۵۹۴ ریال سود به ازای هر سهم “ونفت”

گروه بازارسرمایه : شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۲ مبلغ ۶۸۳ میلیارد و ۳۷۷ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و از این بابت معادل ۵۹۴ ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت.شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت صورت های مالی یک ساله گذشته را به صورت حسابرسی شده منتشر کرد.بر اساس این گزارش این شرکت در دوره یاد شده معادل ۱۸۵ میلیارد و ۵۵۳ میلیون ریال درآمد حاصل از سرمایه گذاریها داشت.از درآمد این شرکت هزینه های عمومی، اداری کسر و درآمدهای عملیاتی اضافه شد و سود عملیاتی دوره به ۲۹۰ میلیارد و ۵۵۸ میلیون ریال رسید.به سودعملیاتی این شرکت نیز درآمدهای متفرقه اضافه شد و سود خالص دوره به ۶۸۳ میلیارد و ۳۷۷ میلیون ریال رسید و بر این اساس مبلغ ۵۹۴ ریال سود به ازای هر سهم محقق شد.

سهامداران پست بانک به مجمع دعوت شدند

گروه بازارسرمایه : با توجه به فراهم نمودن مقدمات لازم و درج آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار، مجامع عمومی فوق‌العاده و عادی سال ۹۲پست بانک ایران روز یکشنبه ۲۹تیرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.بنابراعلام اداره‌کل امور مالی، این مجامع به صورت همزمان و با حضور نمایندگان دولت، سهام عدالت، سازمان بورس و اوراق بهادار، اعضای هیات مدیره این بانک‏، سهامداران، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح روز یکشنبه بیست‌ و نهم تیرماه‌ سال جاری در محل تالار ایوان شمس(حرکت سابق) واقع در تهران؛ تقاطع جلال‌آل‌احمد و بزرگراه کردستان ابتدای بزرگراه کردستان با برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده آغاز و تا پایان جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه نیز ادامه می‌یابد.

نگاهی بر صورت های مالی ۹۲ “وآذر

گروه بازارسرمایه : شرکت توسعه آذربایجان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۲ مبلغ ۱۰ میلیارد و ۲۲۷ میلیون ریال درآمد داشت. شرکت توسعه آذربایجان صورت های مالی یک ساله گذشته را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.بر اساس این گزارش این شرکت در دوره یاد شده معادل ۱۰ میلیارد و ۲۲۷ میلیون ریال درآمد حاصل از سرمایه گذاریها داشت.از درآمد این شرکت هزینه های عمومی، اداری کسر و درآمدهای عملیاتی اضافه شد و سود عملیاتی دوره به ۵ میلیارد و ۸۹۹ میلیون ریال رسید.از سودعملیاتی این شرکت هزینه های مالی کسر شد و سود خالص دوره به سه میلیارد و ۸۵۹ میلیون ریال رسید و بر این اساس مبلغ ۳۹ ریال سود به ازای هر سهم محقق شد.

واگذاری ۲۷ هزار میلیارد ریال سهم دولتی تا نیمه تیرماه جاری

ایستانیوز:سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: ۲۷.۱ هزار میلیارد ریال سهم دولتی از ابتدای سال تا نیمه تیرماه جاری فروخته شده است.۲۷ هزار و ۱۹۲ میلیارد ریال سهم دولتی از ابتدا تا پایان نیمه نخست تیرماه امسال از طریق بورس، فرابورس، مذاکره و مزایده به فروش رسیده است.بر اساس این گزارش؛ از این میزان واگذاری ۲۱ هزار و ۳۴ میلیارد ریال در فرابورس، ۴ هزار و ۵۴ میلیارد ریال از طریق مزایده، ۷۵ میلیارد ریال در بورس و ۶۵ میلیارد ریال از طریق مذاکره توسط بخش خصوصی خریداری شده است.همچنین از این میزان خصوصی سازی ۲۴ هزار و ۹۰۸ میلیارد ریال به صورت بلوکی، ۲۴۵ میلیارد ریال به صورت ترجیحی و ۷۵ میلیارد ریال به صورت تدریجی بوده است.

اختصاص ۱۲۲ ریالی سود به ازای هر سهم پتروشیمی آبادان

گروه بازارسرمایه : شرکت پتروشیمی آبادان در دوره سه ماهه نخست سال جاری با اختصاص ۱۲۲ ریال سود به ازای هر سهم معادل ۵ درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.شرکت پتروشیمی آبادان پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را در اسفند ماه ۹۲ مبلغ ۲۵۰۲ ریال اعلام کرده است. با وجود عدم تغییر در سود هر سهم، جزئیات پیش بینی تغییرات با اهمیتی نداشته است که شرکت دلایل آن را اعلام نکرده است.همچنین این شرکت اعلام کرده است،دلایل درصد پوشش پایین عملکرد ۳ ماهه واقعی نسبت به پیش بینی درآمد هر سهم عبارتند از: الف)افزایش مدت زمان تعمیرات اساسی به دلیل قطع گاز خوراک دریافتی از پالایشگاه آبادان در اردیبهشت ماه و خرداد ماه سالجاری و ب) عدم امکان خرید ماده اولیه ئی دی سی جهت تولید محصولات اصلی از شرکت های داخلی و خارجی در فروردین ماه و اردیبهشت ماه (این مشکل در حال حاضر رفع شده است) است.گفتنی است این شرکت اذعان داشته است پیش بینی انحراف نامساعد بودجه شرکت طی ۳ ماهه اول سال در ماه های آتی جبران خواهد شد..

تحقق ۴۷ درصدی پیش بینی های قند نیشابور طی ۹ ماه

گروه بازارسرمایه : شرکت قند نیشابور طی ۹ ماه مبلغ ۱۹۹ ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت و به ۴۷ درصد از پیش بینی هایش رسید.شرکت قند نیشابور پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۳ را در شهریور ماه ۹۲ مبلغ ۳۹۵ ریال و در دی ماه ۹۲ مبلغ ۴۵۱ ریال و در فروزدین و اردیبهشت ماه امسال به صورت حسابرسی شده مبلغ ۴۲۵ ریال اعلام کرده است و طی ۹ ماه مبلغ ۱۹۹ ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت و به ۴۷ درصد از پیش بینی هایش رسید.بر اساس این گزارش هیئت مدیره این شرکت در نظر دارد معادل ۶۰ درصد از سود خالص سال مالی ۹۳ را جهت تقسیم بین سهامداران به مجمع پیسشنهاد کند.

ارزش معاملات فرابورس ۱.۸ هزار میلیارد ریال ثبت شد

گروه بازارسرمایه : در حالی که شاخص فرابورس شاهد رشد ۸.۸ واحدی بود و به عدد ۷۸۴.۰۹ واحد رسید، ۷۳.۵ میلیون اوراق به ارزش ۱.۸ هزار میلیارد ریال در میان سهامداران داد و ستد شد.در حالی که شاخص فرابورس شاهد رشد ۸.۸ واحدی بود و به عدد ۷۸۴.۰۹ واحد رسید، ۷۳.۵ میلیون اوراق به ارزش ۱.۸ هزار میلیارد ریال در میان سهامداران داد و ستد شد.گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان همچنان بیشترین حجم و ارزش معاملات را با مبادله ۲۲.۳ میلیون سهم از آن خود کرد و هر سهم با رشد ۴.۸ درصدی به نرخ ۲۱۲۲ریال رسید.