کد خبر: 43938
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵

اخبار کوتاه امور زیربنایی ۱۲ آبان ۹۵

اخبار کوتاه امور زیربنایی ۱۲ آبان ۹۵

تدوین استانداردهای ساختمان هوشمند

استانداردهای ساختمان هوشمند بر اساس تجارب بین الملل و و مطابق با استاندارهای اتحادیه جهانی مخابرات تدوین شده و در حال طی مراحا قانونی برای تصویب و ابلاغ است. نصرالله جهانگرد درنشست تخصصی شهر هوشمند جایزه جهانی خشت طلایی تهران، با اعلام این خبر اظهار داشت: در حال حاضر، ادبیات شهرهای هوشمند از جنبه های مختلف نظیر فنی، اقتصادی، خدماتی و زیست محیطی مشخص شده است.وی افزود: در یک شهر هوشمند می بایست شهروندان بتوانند به خدمات مورد نیاز خود با حداقل زمان، هزینه و کمترین مصرف انرژی دسترسی داشته باشند که علاوه بر مباحث فنی، موضوعات معماری شهری و معماری ترافیکی از جمله مسایل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.  

راه‌آهن روسیه در ایران نمایندگی تاسیس می‌کند

نماینده شرکت راه‌آهن روسیه از راه‌اندازی یک دفتر نمایندگی در ایران خبر داد و گفت: تأسیس این دفتر هم‌اکنون در مرحله ثبت اداری قرار دارد. استول یارف در هشتمین اجلاس کارگروه همکاری‌های ایران و روسیه با اشاره به پروژه بین‌المللی RZD راه‌آهن روسیه، اظهار داشت: ۱۱۷ شرکت تابع، عضو این هلدینگ هستند که ۲۵ درصد از کل سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در روسیه را دربرمی‌گیرد.  

شبکه ملی اطلاعات، زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی کشوراست

معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی، شبکه ملی اطلاعات را زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی کشور یا به عبارتی شبکه همه شبکه های کشور دانست و گفت: این شبکه با ویژ گی هایی که از آن برخوردار است، تأمین‌کننده کلیه‌ نیازهای ارتباطی انواع ذینفعان فضای مجازی کشور است. عباس آسوشه با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی که بخش هایی از سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات به تصویب اعضای شورا رسید، افزود: در این جلسه برخی از فصول این سند از جمله؛ شبکه ملی اطلاعات به‌عنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، استقلال شبکه و مدیریت شبکه، مورد تصویب قرار گرفت.  

آلمان بندر رجایی را توسعه می‌دهد

معاون وزیر راه از امضای قرارداد با یک شرکت آلمانی برای توسعه بندرشهید رجایی با سرمایه‌گذاری ۱۰۴ میلیون یورویی خبر داد.محمد سعید نژاد در گفت‌وگو با مهر، افزود: مناقصه‌ای برای توسعه بندر شهید رجایی برگزار شد که یک شرکت آلمانی دراین مناقصه برنده شد و هم اکنون قرارداد مربوط به این همکاری با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۴ میلیون یورو به امضا رسیده و تا بیستم ماه آینده هم تجهیزات آن تامین می‌شود.