اخبار کوتاه امور زیربنایی ۳۱ تیر ۹۵

0
۵۹۹ بازدید

اولین کنفرانس ملی ربات‌های پروازی در گلستان برگزار شد

مسعود کاظمی- شهمرادی مدیرعامل مخابرات گلستان درکنفرانس ملی ربات‌های پروازی اهداف اصلی برگزاری این کنفرانس که با همکاری مخابرات استان گلستان و موسسه آموزش عالی میرداماد گرگان برگزار شد را ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه ربات‌های پروازی کوات‌کوپتر و یا پرنده‌های هدایت‌پذیر، تبادل علم و فناوری بین مراکز علمی و دانشگاه‌ها، افراد صاحب نظر، معرفی محصولات و دستاوردهای این عرصه به نهادها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی در سطح استان و کشور اعلام کرد.این کنفرانس باحضور مصادقلو استاندارگلستان، غلامعلی شهمرادی مدیرعامل مخابرات گلستان،هزارجریبی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، صادقلو شهردار گرگان و روسای دانشگاه‌های سطح استان به میزبانی شهر گرگان برگزار شد. لازم به ذکر است ۱۱۰مقاله به دبیرخانه این کنفرانس از سوی اساتید و دانشجویان گیلان، کرمانشاه، ایلام، بوشهر، اهواز، اصفهان، تبریز و برخی استان‌های دیگر ارسال شده که بیش از ۵۰ درصد مقالات ارسال شده مربوط به استان گلستان است.

 

نبود تقاضا دلیل کاهش قابل توجه صادرات برق ایران

براساس آمار میزان صادرات برق نسبت به سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش داشته که علت این امر نیز عدم تقاضا مطرح می‌شود.آرش کردی – مدیر عامل توانیر – در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت صادرات برق به کشورهای همسایه، گفت: صادرات برق معمولا در برخی از برهه‌های زمانی با نوسان روبه‌رو می‌شود، اما این مساله به معنای عدم توانمندی ایران برای تامین برق کشورهای همسایه نبوده است.

افزایش فعالیت آرتمیا آب دریاچه ارومیه را سرخ کرد

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با بیان اینکه سطح آب دریاچه ارومیه ۵۹ سانتیمتر افزایش یافته است، گفت: افزایش فعالیت آرتمیا دلیل اصلی سرخی رنگ دریاچه است. مهرنگ دوستی‌رضایی در تشریح آخرین وضعیت دریاچه ارومیه گفت: مطابق بررسی‌های به‌ عمل آمده، بازدیدهای محلی و پایش مستمر تراز کنونی دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۸۹ متر از سطح دریاهای آزاد بوده که نسبت به مشابه سال گذشته با تراز ۱۲۷۰.۳۰ افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.این مقام مسئول در وزارت نیرو اظهارداشت: در سال آبی جاری بیش از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب به‌ ویژه در سه ماهه فصل بهار به دریاچه ارومیه وارد شده است. مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب آذربایجان غربی همچنین از افزایش ۵۹ سانتی‌متری سطح آب دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36676