اخبار کوتاه امور زیربنایی ۳۰ تیر ۹۵

0
۵۰۵ بازدید

وام ۲.۴ میلیارد دلاری روسیه به ایران در بخش برق و ریل

رسانه‌های روس از اعطای وام ۲.۴ میلیارد دلاری این کشور به ایران خبر می‌دهند که قرار است در صنعت برق و صنایع ریلی ایران استفاده شود.به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده در پورتال رسمی  اطلاعات حقوقی روسیه، این کشور حدود یک میلیارد یورو ( ۱.۱ میلیارد دلار) جهت برقی کردن خطوط ریلی ایران  و حدود ۱.۲ میلیارد یورو ( ۱.۳ میلیارد دلار) جهت ساخت نیروگاه اختصاص خواهد داد.بنابراین حکم، اولین بخش از این وام به برقی کردن  خط آهن ۲۰۳ مایلی گرمسار-اینچه برون در مرکز ایران  اختصاص خواهد یافت.بخش دوم این وام صرف تامین مالی ۸۵ درصد از قراردادهای ساخت نیروگاه های حرارتی خواهد شد و باقیمانده ی این وام به عنوان  پیش پرداخت به  پیمانکاران روسی داده می‌شود.

تشکیل کمیته بررسی سوانح ساختمانی در وزارت شهرسازی

نشست هم‌اندیشی بررسی سوانح ساختمانی به ریاست معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با ارایه گزارشی از حوادث ساختمانی در شهرهای انزلی، یزد و مشهد با تاکید بر ضرورت تشکیل کمیته سوانح ساختمانی در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد.حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان دراین جلسه وقوع برخی از حوادث ساختمان در سطح کشور و لزوم جلوگیری از تکرار آنها گفت: موضوع این است که رابطه وزارت راه و شهرسازی با سوانح ساختمانی چیست؟ ما باید یک تعریف درستی از موقعیت، وظایف و اقداماتی که انجام می‌دهیم داشته باشیم. در طی این سه حادثه ساختمانی در شهرهای انزلی، یزد و مشهد که طبق آخرین آمار تنها یک نفر جان باخته است. اما این حادثه می‌توانست به فاجعه‌ای ملی تبدیل شود و نظام مسئولیت در اینگونه حوادث زیرسوال برود.

مصرف برق از پیش‌بینی پیشی می‌گیرد

براساس بررسی‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد در روزهای آتی مصرف برق به بیش از ۵۲ هزار مگاوات که پیش از این پیش‌بینی شده بود برسد.آرش کردی، مدیرعامل شرکت توانیر در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت فعلی صنعت برق، اظهار کرد: بخش خاموشی به دو موضوع مربوط می‌شود: اول تجهیزات صنعت برق است که باید در این زمینه گفت هیچ مشکلی وجود ندارد.وی با بیان این‌که برای تجهیزات صنعت برق هر کاری که لازم بود تاکنون انجام شده است، ادامه داد: ضریب خروج اضطراری نیروگاه‌ها بسیار کاهش یافته به‌طوری که هیچ وقت بهره‌برداری از این نیروگاه‌ها به این میزان نبودند.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36633