اخبار کوتاه امور زیربنایی ۱۲ دی

0
۶۷۸ بازدید

راه اندازی اینترنت وای فای متمرکز در دو شهر

سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: تا پایان امسال برای نخستین بار شبکه اینترنت وای فای (Wi-Fi) به طور متمرکز برای تلفن ثابت و همراه در دو شهر کشور راه اندازی خواهد شد.«داود زارعیان» در گفت و گو با ایرنا افزود: هیچ نقطه ای در کشور تاکنون از وای فای متمرکز برای تلفن ثابت و همراه، برخوردار نبوده است. شهرهای تهران، مشهد، قم و شیراز برای مرحله نخست اجرای این طرح در نظر گرفته شده است و انتظار می رود تا آخر امسال دست کم بتوان مراحل اجرای کار را در دو شهر به اتمام رساند.

 

شراکت، شرط بزرگ ایران برای روس‌ها

چند هفته قبل و به دنبال سفر رییس جمهوری روسیه به ایران دو طرف چند توافق‌نامه مهم اقتصادی امضاء کردند که شاید یکی از اصلی‌ترین آنها همکاری‌های ریلی دوجانبه بود. به گزارش ایسنا، وزارت راه که راه‌آهن را به عنوان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های خود در نظر گرفته در طول ماه‌های گذشته تلاش کرده است با پیگیری‌های لازم مقدمات اجرایی شدن طرح‌های گسترده در این عرصه را پیگیری کند.پورسید آقایی گفته ایران از همان روز ابتدا نیز با روس‌ها شرط کرده که هر آنچه که قابلیت تولید و پیگیری در داخل ایران را دارد از درون کشور تامین کنند و تنها مواد مورد نیازی که در ایران وجود ندارد را از شرکت‌های روسی بخرند.

 

دومین خط کانتینری برتر جهان به ایران می آید

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلوگیری کشتیMSC DOMITILLE متعلق به دومین خط کانتینری برتر جهان پس از گذشت افزون بر ۶ سال در بندر شهید رجایی خبر داد.به گزارش مهر، ابراهیم ایدنی گفت: این کشتی یکهزار و ۱۶۲TEU کانتینر صادراتی و وارداتی دارد و از بندر شانگهای چین به بندر شهید رجایی آمده است.وی افزود: خط MSC سوییس دومین خط بزرگ کشتیرانی کانتینری دنیاست و با پهلوگیری کشتی متعلق به این خط در بزرگترین بندر تجاری کشور، تعداد لاینرهای خارجی متردد به این بندر به ۱۷ خط افزایش یافت.

 

طرح سرعت بخشی به احداث آزادراه‌ها در راه مجلس

رئیس کمیته اقتصادی مجلس از تهیه طرحی در مجلس برای سرعت بخشیدن و ساماندهی احداث آزاد‌راه‌ها خبر داد.جعفر قادری در گفت‌وگو با تسنیم گفت: این طرح که در حال حاضر در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است، قانون مشارکت در اجرای طرح‌های عمرانی را اصلاح کرده و سازوکاری برای تسریع در احداث آزادراه‌ها پیش‌بینی کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=22906