اخبار کوتاه امورزیربنایی ۲۹ اردیبهشت ماه

0
۲۵۵ بازدید

پیش بینی رشد۱.۴درصدی صنعت ساخت و ساز

بیزینس مانیتور پیش بینی کرد صنعت ساخت و ساز ایران در سال ۲۰۱۵رشد ۱.۴درصد را تجربه کند و در ۵سال آینده به طور متوسط رشد سالانه ۳.۱درصدی داشته باشد.این گزارش افزود: انعقاد تفاهم هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵ موجب شده است که ما در پیش بینی های خودمان در مورد صنعت ساخت و ساز ایران تجدید نظر کنیم. این تفاهم چهارچوبی برای دستیابی به توافق نهایی است که در بردارنده لغو تدریجی تحریم ها علیه ایران خواهد بود.

سرنوشت فاز ۱۱ پس از ۱۵ سال به داخلی ها سپرده میشود

روند فعلی تحریم ها و ممنوعیت ورود شرکت های خارجی برای حضور در صنعت نفت و گاز کشور از یک سو و عقب ماندگی ایران در برداشت از میدان مشترک گازی پارس جنوبی طی سال های گذشته، وزارت نفت را بر آن داشت که پس از گذشت ۱۵ سال از ورود و خروج شرکت های خارجی و داخلی برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی نیز همانند فاز ۱۲ از شرکت های داخلی استفاده کند. در این زمینه علی اکبر شعبانپور،مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از مذاکره با یک شرکت داخلی به منظور حفاری در بخش B فاز ۱۱ پارس جنوبی خبر داده و گفت: اگرچه بنا بود این پروژه در قالب رونمایی از قراردادهای جدید به منظور جذب سرمایه گذار در کنفرانس لندن معرفی شود اما با توجه به اینکه حفاری طولانی‌ترین مسیر در اجرای طرح های توسعه است اقدام به مذاکره با شرکت های داخلی کرده ایم.

هزینه اجاره محل‌ نصب دکل‌ مخابراتی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان

مدیرعامل اپراتور سوم ارتباطی کشور از ممانعت‌های متعدد شهروندان از نصب تجهیزات مخابراتی خبر داد.مجید صدری در پاسخ به این سوال که به‌طور متوسط اجاره محل‌ نصب دکل‌ مخابراتی چقدر است؟ اظهار کرد: این رقم بسته به میزان مورد تایید کارشناس بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان است.

زمان دسترسی به مترو باید به حداقل برسد

وزیر راه و شهرسازی زمان دسترسی به مترو را یکی از بزرگترین نقص های شبکه مترو در کشور دانست و گفت : برای دسترسی به مترو باید حداقل زمان سپری شود. عباس آخوندی افزود: در بسیاری از شهرها ایستگاه راه آهن در مسافت زیادی قرار دارد و باید بازنگری در ایستگاه های اصلی راه آهن و چگونگی یکپارچه سازی شان با شبکه مترو انجام شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12736