اخبار کوتاه امورزیربنایی ۱۳ مرداد

0
۳۳۶ بازدید

استاندارد کیفیت وسایل انرژی‌بر اجباری شود

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ضمن انتقاد از بالا بودن سطح مصرف انرژی در کشور، پیشنهاد کرد که استاندارد ملی کیفیت وسایل انرژی‌بر از تشویقی به اجباری تبدیل شود.به گزارش ایسنا، حبیب‌الله انصاری با انتقاد از بالا بودن سطح مصرف انرژی در کشور گفت: علت اول را می‌توان مشکلات تکنولوژی در ساخت و تولید لوازم خانگی دانست و موضوع دوم مربوط به نحوه استفاده مردم از این کالاهاست.وی افزود: روشن نگهداشتن بدون استفاده وسایل برقی سبب می‌شود مصرف انرژی در سطح کشور افزایش یابد و ایران به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین کشورها نامیده شود.

وضعیت دریاچه ارومیه بهبود یافته‌است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: به دلیل بارندگی‌های اخیر وضعیت دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته بهبود یافته است.به گزارش ایسنا، محمد حاج رسولی‌ها با اشاره به کاهش ۹ درصدی بارندگی در مقایسه با میانگین دراز‌مدت گفت: میزان بارندگی نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است که همین مساله نیز موجب شد که از ابتدای سال آبی جاری تاکنون سطح آب دریاچه ارومیه نسبت به دوره سال گذشته که سطح آب ۴۰ سانتی‌متر کاهش داشت، وضعیت خوبی داشته باشد.

توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) بستگی به لغو تحریم ها دارد

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که محدودیت‌های منابع اعتباری دولت قدری کار توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) را با مشکل مواجه کرده اعلام کرد: در صورت رفع شدن این مشکلات می‌توان این فرودگاه را با سرعتی بیشتر تکمیل کرد.اصغر فخریه کاشان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در صورتی که کنار رفتن تحریم‌ها با افزایش ورود سرمایه‌های داخلی و خارجی به این عرصه همراه شود می‌توان انتظار داشت طرح‌های توسعه‌محور در فرودگاه امام خمینی (ره) در آینده‌ای نزدیک به پایان برسد.

انتشار رسمی اپلیکیشن پیام‌رسان ایرانی گپ

اپلیکیشن پیام‌رسان ایرانی گپ به صورت رسمی منتشر شد.به گزارش ایلنا، به تازگی اپلیکیشن ایرانی گپ منتشر شده که یک پیام‌رسان ارتباطی در بستر موبایل است. گپ امکانات پایه و استاندارد را دارا بوده و از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به امنیت و سرعت عالی آن اشاره نمود. از دیگر امکانات این اپلیکیشن میتوان به قابلیت ثبت نام آسان بر اساس شماره موبایل و نام کاربری، امکان ایجاد گروه‌های خصوصی و عمومی، امکان یافتن هوشمند مخاطبین کاربرکه از گپ استفاده می‌کنند، سرعت مناسب به دلیل ارتباط با سرورهای داخلی و … اشاره کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14576