اخبار کوتاه امورزیربنایی ۱۱ تیر

0
۳۴۹ بازدید

هوشمند سازی جاده های کشور

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از هوشمند سازی جاده های کشور با هدف کاهش مخاطرات این بخش خبر داد.به گزارش ایرنا، اسماعیل غلامی با اشاره به اینکه قرارداد تحت پوشش قرار گرفتن تمامی شبکه راه های شریانی کشور به دوربین های کنترل سرعت به عنوان یکی از مهمترین پروژه های ITS بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و شرکت هلدینگ مبین ایران با وزیر راه و شهرسازی منعقد شده است، ارزش این پروژه را بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد.وی افزود: طی قرار داد منعقد شده در دوره سه ساله یک هزار و ۸۶۰ دوربین در راه های شریانی کور وضعیت جاده ها و ترافیک را رصد خواهد کرد.

ترک‌ها مشتری نفت کوره شدند

دور جدید مذاکرات ایران با یک شرکت ترکیه‌ای به منظور فروش و صادرات نفت کوره آغاز شده و پیش بینی می‌شود در صورت توافق نهایی به زودی اولین قرارداد فروش نفت کوره ایران با این کشور همسایه امضا شود.به گزارش مهر، در حال حاضر ایران با ۴۱میلیون لیتر ظرفیت مازاد تولید نفت کوره در کشور روبرو است که بخشی از این سوخت از طریق مراکز بانکرینگ در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز به کشتی‌های عبوری عرضه می‌شود.

علاوه بر این، با توجه به افزایش ظرفیت مازاد، بازاریابی به منظور افزایش فروش این محصول نفتی با کشورهای همسایه آغاز شده است.

دولت به تلگرام نامه زد

مدت زمانی است که تلگرام با اختلالات گسترده‌ای در کشور مواجه و وضعیت آن به گونه‌ای شده که عده‌ای صراحتا اعلام کردند این شبکه قرار است فیلتر شود.به گزارش تسنیم، با این حال سخنگوی وزارت ارتباطات و شخص وزیر در برابر تمامی شایعات ایستاد؛ آنها اعلام کردند که تلگرام فیلتر نخواهد شد. معاون وزیر ارتباطات در ارتباط با اینکه تلگرام مشکل را بر گردن شرکت‌های اینترنتی ایران انداخته و گفته که مشکل از داخل ایران است، در صورت صحت چنین موضوعی برنامه‌ای برای حل مشکلات این شبکه دارید؟ گفت: نامه‌ای رسمی به تلگرام زدیم و در آن گفته‌ایم که شبکه شما در ایران مشکل دارد، بیایید بنشینیم مشکلات را حل کنیم.

بحران آب با تخصیص بودجه رفع نمی شود

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با اشاره به اینکه بودجه ابزاری است که می تواند برای ایجاد طرح های زیرساختی موثر باشد، گفت: تخصیص بودجه بدون در نظر گرفتن راهکارهای دیگر برای عبور از بحران آبی امکان پذیر نخواهد بود.علیرضا دائمی در گفت وگو با ایرنا افزود: در بودجه سال جاری، بودجه بخش آب ۳۷ درصد رشد داشته که برای طرح های عمرانی در نظر گرفته شده که اثرات آن بلندمدت است.وی ادامه داد: با وجودی که بودجه سال جاری معادل نرخ تورم حدود ۱۵ درصد رشد داشته اما کفایت لازم را برای تامین منابع نخواهد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13803