اخبار کوتاه امورزیربنایی ۲۵ آبان

0
۵۶۵ بازدید

سدها در جایی که باید باشند، نیستند!

معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به بارندگی و سیل اخیر گفت: متاسفانه این میزان بارش و آب به علت نبود تجهیزات و امکانات مناسب از مناطق مرزی خارج شد.به گزارش مهر، علی اکبر مرادی اظهارداشت: سنجش دقیق میزان فرسایش خاک امکان پذیر نیست اما می‌توان با برآورد میزان بارش، فرسایش را نیز به صورت تقریبی برآورد کرد، ضمن اینکه در سیل اخیر در هر هکتار حدود ۱۷ تن خاک حاصل‌خیز را از دست دادیم. وی گفت: در احداث سدها اولویت بندی رعایت نشده و سد در جایی که باید باشد، احداث نشده است.

 

۲۰۰۰ چاه غیرمجاز درآستانه پلمپ

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه ۶۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در سال جاری بسته شده است، ابراز امیدواری کرد تا پایان سال این عدد به ۲۰۰۰ حلقه برسد که با این کار مجموعا بالغ بر ۷۰ میلیون متر مکعب از آبی که مازاد از سفره های تهران برداشت می‌شده، جلوگیری می‌شود.خسرو ارتقایی، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تعادل بخشی سفره‌های آب زیرزمینی کار بزرگی از وزارت نیرو و آب تهران است. سالانه ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب زیرزمینی ماست و ما دشت ورامین و دشت شهریار را به عنوان پایلوت در استان تهران اتتخاب کردیم

 

پایان بحران آزادراه پیر با تعامل آخوندی – سعیدی کیا

راهی که برای بیش از ۱۵ سال پیشرفت چندانی را در مرحله عملیاتی نداشت این روزها یک رستاخیز را تجربه می‌کند. رستاخیزی که شاید آزادراه تهران – شمال را در صف پروژه‌هایی جا دهد که با بیشترین سرعت تکمیل شده‌اند.به گزارش ایسنا، در طول دو سال گذشته همزمان با ورود آخوندی به وزارت راه و البته آمدن سعیدی کیا به بنیاد مستضعفان به نظر می‌رسد دو طرف بر سر تکمیل لااقل بخشی از این راه مهم به توافق رسیده‌اند و کار تا جایی پیش رفته که نسبت به تکمیل تمام بخش‌های باقی مانده آن در مدتی کوتاه سخن می‌گویند.

 

تکمیل ۸۰ درصدی سند پیوست فرهنگی فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی از تکمیل ۸۰ درصدی تدوین پیوست فرهنگی فضای مجازی خبر داد و گفت: این طرح در دستور کار برای ارائه به شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.ابوالحسن فیروزآبادی در گفتگو با مهر اظهار داشت: تدوین و تصویب پیوست فرهنگی از وظایف شورای عالی فضای مجازی است و این طرح در دستور کار شورا قرار دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=19038