اخبار کوتاه امورزیربنایی یازدهم آذر ماه آذرماه

0
۲۳۷ بازدید

نخستین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی ایران برگزار می شود

نخستین دوره «جایزه ملی مدیریت انرژی» ویژه صنایع انرژی‌بر، به منظور فرهنگ سازی، شناسایی و معرفی فعالیت های موفق در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی برگزار می‏شود. این جایزه هم راستا با «سیاست‏های کلی اصلاح الگوی مصرف» و «سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی» ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و نیز با تصویب «قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی» در مجلس شورای اسلامی، و به منظور اصلاح روند مصرف انرژی کشور، اجرا می‏شود.

تجمع گروهی از متقاضیان مسکن مهر پردیس مقابل مجلس

صبح روز دوشنبه جمعی از متقاضیان مسکن مهر پردیس با حضور مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی نمایندگان به موضوع افزایش قیمت مسکن مهر شدند. بیش از ۱۰۰ نفر از متقاضیان مسکن مهر حاضر دز این تجمع خواستار پایبندی دولت به تعهدات در پروژه‌های مسکن مهر، تحویل سریعتر مسکن های مهر پردیس و عدم پرداخت حتی یک ریال اضافه در مسکن مهر شدند.

افزایش چهار درصدی برداشت از سدهای بزرگ کشور

وزارت نیرو اعلام کرد : حجم آب برداشت شده از مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون چهار درصد درمقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته افزایش یافته است.گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو حاکی است ، حجم آب خروجی از سدهای کشور از ابتدای مهرماه امسال تاکنون، چهار میلیارد و ۲۹۰ میلیون مترمکعب گزارش شده ، درحالی که آب خروجی از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبی گذشته، به میزان چهار میلیارد و ۱۳۰ میلیون مترمکعب بود.

کارون بزرگترین رودخانه ایران رو به افول است

معاون فرماندار شادگان با ابراز تاسف از وضعیت رو به افول کارون بزرگترین رودخانه گشور گفت: کارون اکنون تبدیل به نهری بزرگ برای هدایت زه آب های نیشکر، صنایع ، و فاضلاب بیمارستان ها شده است.’نعمت اله آلبوغبیش’ با تاکید بر اهمیت احیای رودخانه کارون افزود: شرکت های نیشکر، و کشت و صنعت نیشکرفارابی باید برنامه های خود را برای کانال کشی و تمهیدات لازم در جهت جلوگیری از ایجاد شکستگی و تخلیه زه آب های صنعتی ارائه دهند.

اعلام آمادگی فائو برای همکاری در احیای دریاچه ارومیه

نماینده فائو در ایران از آمادگی این مجموعه برای همکاری در احیای دریاچه ارومیه خبر داد.سرج ناکوزی در نشست مشترک با استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تغییرات اقلیمی منطقه در اثر بحران دریاچه ارومیه، مداخله جدی و سریع در این زمینه را ضروری دانست و از آمادگی فائو برای همکاری در این خصوص خبر داد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7574