اخبار کوتاه اقتصادی- اول تیرماه ۱۳۹۵

0
۵۸۳ بازدید

بخشنامه میزان معافیت مالیات حقوق سال ۹۵ ‏/ امسال ۱۷۳هزار شغل روستایی در کشور ایجاد می شود

بخشنامه میزان معافیت مالیات حقوق سال ۹۵ ‏
سازمان مالیاتی کشور بخشنامه میزان معافیت مالیات بر درآمد حقوق سال ۱۳۹۵ را ابلاغ کرد‏‎. ‎
به گزارش ‏جهان‏ اقتصاد، سید کامل تقوی نژاد در این بخشنامه خطارت به ادارات مالیاتی آورده است: با عنایت  به بند (الف) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور که به موجب آن سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) قانون مالیاتهای مستقیم مصوب ۳-۱۲-۱۳۶۶‏‎ ‎و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۵، مبلغ یکصد و پنجاه و شش میلیون ‏‎(‎‏۱۵۶۰۰۰۰۰۰‏‎) ‎ریال در سال تعیین گردیده است و براساس ماده ۸۵ قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحی مصوب ۳۱-۰۴-۱۳۹۴، نرخ مالیات بردرآمد حقوق کارکنان دولتی و غیر دولتی مازاد بر مبلغ مذکور و تا ۷ برابر آن مشمول مالیات سالانه ده درصد(۱۰%) و نسبت به مازاد آن بیست درصد (۲۰%) است. لذا پرداخت کنندگان حقوق در بخش دولتی و غیر دولتی مکلفند حسب مقررات ماده ۸۶ قانون مالیات های مستقیم، مالیات بر درآمد حقوق پرداختی یا تخصیصی به کارکنان خود در سال ۱۳۹۵ را طبق مقررات ماده ۸۵ قانون یاد شده محاسبه و کسر و تا پایان ماه بعد ضمن انجام سایر تکالیف قانونی به اداره امور مالیاتی محل پرداخت نمایند‏‎.‎
لازم به ذکر است با توجه به بخشنامه شماره ۱-۹۵-۲۰۰ مورخ ۱۸-۰۱-۱۳۹۵ مبنی بر کسر و ایصال مالیات حقوق دو ماهه اول سال ۱۳۹۵ با اعمال معافیت مالیاتی سال ۱۳۹۴ به صورت علی الحساب، تعدیلات مالیات دو ماهه مذکور در ماه یا ماههای بعد قابل اعمال خواهد بود
امسال ۱۷۳هزار شغل روستایی در کشور ایجاد می شود
معاون نظارت زیربنایی و برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با اجرای طرح ارتقای تولید و اشتغال پایدار روستایی، امسال ۱۷۳ هزار شغل در مناطق روستایی کشور ایجاد می شود‏‎.‎
نعمت الله رضایی در حاشیه اولین کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان سمنان با موضوع “اقتصاد مقاومتی در روستاها” در گفت و گو با ایرنا افزود‎: ‎سهم امسال استان سمنان برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی یکهزار و ۲۲۳ نفر است که باید تلاش شود تا به هدف معین برسیم‎.
‎رضایی اظهار داشت: در خصوص تدوین برنامه ملی ارتقای تولید ملی، مسئولیت اجرای طرح ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار روستایی به معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری محول شده است‎.
‎وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید برای هر بخش برنامه مشخصی ارائه شده و برای انجام وظایف برنامه های خاصی تدوین شده است‎.
‎وی ادامه داد: در این رویکرد، روستا به عنوان یک منبع تولیدی مشخص شده که در کنار آن باید برنامه جامع توسعه روستایی و چشم اندازی مشخص برای روستاها داشته باشیم و در مسیر آن برنامه عمل کنیم‎.
‎معاون نظارت زیربنایی و برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان کرد: در موضوع توسعه، سرمایه اجتماعی مهم است و اعتماد، انسجام و مشارکت به عنوان بخشی از سرمایه های اجتماعی است‎.
‎رضوی یادآور شد: ما باید مردم را درگیر الگوی توسعه کنیم و آنان را در آبادانی روستاها مشارکت دهیم‎.
‎وی گفت: با توجه به ظرفیت های متنوع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در مناطق روستایی کشور می توان در ابعاد مختلف به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کرد‎.
‎رضایی اضافه کرد: قابلیت های جغرافیایی، شناسایی و بکارگیری مناسب قابلیت های متنوع و منابع طبیعی در پهنه جغرافیایی روستایی، قابلیت های نیروی انسانی، ارتقای مهارت و دانش فنی برای ارتقای بهره وری و افزایش تولید و اشتغال، ظرفیت های اقتصادی شامل بهره گیری از منابع خرد و کلان مردم، نهادها، بانکها و دولت و امکانات فرهنگی و اجتماعی در کار باید مورد توجه قرار گیرد‎.
‎رضایی در خصوص اهداف اجرای طرح اشتغال در روستاها گفت: افزایش سهم سرمایه گذاری بخش دولتی در فعالیت های اقتصادی روستایی اعم از تولیدی و خدماتی، توسعه اشتغال در بخش خدمات با اولویت گردشگری، فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد ایجاد فرصت های شغلی دانش آموختگان و جوانان، اعمال سیاست های تشویقی برای جذب سرمایه های خرد و کلان روستایی و تشویق سرمایه گذاری در مناطق مرزی و ساحلی در اهداف طرح دیده شده است‎.
‎وی بیان کرد‎: ‎اصلاح ساختار اقتصادی روستا، افزایش سهم اقتصاد روستا از تولیدناخالص داخلی، افزایش نرخ مشارکت روستاییان در طرح مورد توجه است‎.
‎رضایی تصریح کرد: با اجرای این طرح پیش بینی می شود سهم حدود ۳۰درصدی روستا در ایجاد مشاغل جدید عملیاتی شود و علاوه بر ایجاد اشتغال، نرخ مشارکت اقتصادی که زمینه ساز رفاه و تولید بیشتر در روستا بوده و موجب تثبیت، نگهداشت و حتی برگشت جامعه روستایی است افزایش یابد‎.
‎وی افزود: ضمن حفظ سهم ارزش افزوده بخش کشاورزی روستایی به گونه ای عمل خواهد شد تا در مسیر تامین امنیت غذایی کشور و حفظ استقلال گام های موثری برداشته شود‎.
‎معاون نظارت زیربنایی و برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: مهم ترین راه دستیابی به اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی ارتقای بهره وری و بهره برداری مناسب از ظرفیت های جدید است‎.‎

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=34881