اخبار شرکت ها – ۱۰ خرداد ۹۴

0
۳۱۶ بازدید

با افزایش ۸۱ درصدی؛

ایران خودرو یک ماهه بیش از ۵۵ هزار خودرو تولید کرد

ایران خودرو در اردیبهشت ماه تعداد ۵۵۰۱۲ دستگاه خودرو تولید کرده و تعداد ۴۵۱۴۴ دستگاه را فروخته است.تولید و فروش ایران خودرو در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین رشد قابل توجهی داشته است. بر اساس آمار مقایسه ای تولید معادل ۸۱ درصد و فروش معادل ۱۹۰ درصد افزایش داشته است.در فروردین ماه ایران خودور تعداد ۳۰۲۵۲ دستگاه تولید و ۱۵۵۸۳ دستگاه فروخته بود.

“ورنا” طی اردیبهشت ماه فقط خریدار بود

شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۴ از بابت فروش تعدادی از سهام چند شرکت بورسی معادل ۱۴۶ میلیون ریال سود محاسبه کرد.شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا با انتشار صورت وضعیت پرتفوی سرمایه گذاریها در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۴ اعلام کرد طی این دوره تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده ۱۴۶ میلیون ریال و مبلغ ۱۶۵ میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت معادل ۱۹ میلیون ریال سود شناسایی کرد.

نگاهی به عملکرد یک ساله ۳ شرکت

در حالی که این روزها ترافیک مجامع است سه شرکت ذغال سنگ نگین طبس، کشتیرانی دریای خرز و صنایع شیمیایی سینا صورت های مالی یک ساله خود را منتشر کردند. همچنین بانک ایران زمین نخستین پیش بینی سال مالی ۹۴ را منتشر کرد. ذغال سنگ نگین طبس بر اساس صورت های مالی ۱۲ ماهه حسابرسی نشده سال مالی ۹۳ توانسته به ازای هر سهم ۲۸۱ ریال سود محقق کند، در حالی که پیش بینی شرکت بیشتر از این مبلغ (۳۳۹ ریال) اعلام شده بود. همچنین سود هر سهم محقق شده امسال نسبت به سال ۹۲ معادل ۲۹ درصد کاهش را نشان می دهد. کشتیرانی دریای خزر بر اساس صورت های مالی ۱۲ ماهه حسابرسی نشده سال مالی ۹۳ توانسته به ازای هر سهم خود ۶۹۶ ریال سود محقق کند و عملکردی بهتر از پیش بینی ۹ ماهه اش که مبلغ ۶۷۹ ریال اعلام شده بود داشته باشد. لازم به ذکر است سود هر سهم شرکت نسبت به سال ۹۲ نیز افزایشی ۵۲ درصدی را نشان می دهد.

صنایع شیمیایی سینا بر اساس صورت های مالی ۱۲ ماهه حسابرسی نشده ۹۳ به ازای هرسهم ۱۹۸ ریال محقق کرد در حالی که این مبلغ معادل ۶۰ درصد سود پیش بینی شده شرکت بر اساس عملکرد ۹ ماهه اش (۳۲۶ ریال) است. لازم به ذکر است شرکت طی سال ۹۳ افزایش سرمایه ۳۰ درصدی را از محل سود انباشته به ثبت رسانده است.بانک ایران زمین پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۴ خود را مبلغ ۸۰ ریال اعلام کرد این درحالی است که در سال ۹۳ به ازای هرسهم ۳۰ ریال زیان پیش بینی شده بود. لازم به ذکر است سرمایه فعلی شرکت ۴۰۰۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13023