اخبار شرکت ها صفحه بورس – ۲۷ اردیبهشت ۹۴

0
۳۰۹ بازدید

سود نقدی “دتولید” ۱۶۳ تومان تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو با حضوربیش از ۸۳%از سهامداران تشکیل شد وسود نقدی مصوب در این مجمع ۹۱ درصد از سود تحقق یافته هر سهم معادل ۱۶۳۰ ریال اعلام شد. دتولید برنامه افزایش سرمایه ۴۳ درصدی از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی را برای سال ۹۴ در نظر دارد. عمده فعالیت های شرکت در جهت بازسازی خطوط تولید به منظور اخذ تاییدیه GNP است.مدیر عامل شرکت احتمال افزایش نرخ محصولات را غیر محتمل دانست.

تقسیم سود نقدی ۲۰ تومانی در مجمع ارفع

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آهن و فولاد ارفع با حضوربیش از ۹۷% از سهامداران تشکیل شد . سود نقدی مصوب در این مجمع ۴۰ درصد از سود تحقق یافته هر سهم معادل ۲۰۰ ریال اعلام شد.

مجمع “خمحور” سود نقدی ۴۰ ریالی تقسیم کرد

مجمع سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۹۳شرکت تولید محور خودرو با حضور ۸۲%سهامداران برگزار گردید. در این مجمع سود نقدی هر سهم خمحور ۴۰ ریال تعیین و تصویب شد.

سود نقدی ۸۰ تومانی در مجمع “دبالک”

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مواد اولیه دارویی البرز بالک با حضور ۹۱ درصد از سهامداران تشکیل شد و سود نقدی مصوب در این مجمع ۸۸.۵ درصد سود هر سهم معادل ۸۰۰ ریال اعلام شد. شرکت دبالک برنامه ی افزایش سرمایه ی ۳۰ میلیارد ریالی (۲۷%)در سال ۹۴ را در برنامه دارد. همچنین با توجه به این که سهم بازار شرکت در فروش داروهای انتی بیوتیک ۴۳ درصد است در همین راستا ۲ داروی انتی بیوتیکی جدید را به بازار عرضه خواهد کرد. دبالک برنامه عرضه ۱۹ محصول جدید به بازار را دارد.

سرمایه گذاری جدید “شبریز”

پالایش نفت تبریز سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری برای کاهش تولید نفت کوره انجام خواهد دارد. مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز هدف از این سرمایه گذاری را کاهش تولید نفت کوره و مازوت از ۳۰% کنونی به ۵% عنوان کرد. شرکت نفت تبریز سالانه بیش از ۱.۴ میلیون مترمکعب نفت کوره تولید می کند و قیمت نفت کوره ۲۵% کمتر از قیمت محصولات با ارزش افزوده از جمله بنزین است. براساس اطلاعات مالی سال ۱۳۹۲ ، ارزش افزوده این طرح سالانه بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان است.

ورود سیمان به بورس منتفی شد

براساس اعلام مدیرعامل شرکت بورس کالا ، ورود و عرضه سیمان از اول خرداد منتفی است. علت اصلی این امر ، عدم وجود زیرساخت ها و آمادگی عنوان شده است. همچنین تفاوت در بازارهای صادراتی از دیگر عوامل عدم عرضه سیمان صادراتی در بورس کالاست.

خبر خوب برای پروژه های پترول

براساس اعلام مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس ، پالایشگاه بیدبلند۲ طی دو سال آینده به بهره برداری می رسد که با بهره برداری از آن خوراک پتروشیمی های ممسنی ، کازرون ، بروجن و دهدشت از زیرمجموعه های پترول تامین خواهد شد. براین اساس ، اتان استحصال شده در پالایشگاه بیدبلند۲ به پتروشیمی گچساران فرستاده شده و پس از تبدیل به اتیلن در اختیار ۴ شرکت فوق قرار خواهد گرفت. پترول در حال مذاکره برای نهایی سازی فاینانس پتروشیمی های ۴ گانه خود است و از سوی دیگر پتروشیمی گچساران پیشرفت بیش از ۳۱% داشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12705