اخبار بورس ها – صفحه بورس – ۲۳ اردیبهشت ۹۴

0
۳۹۵ بازدید

رشد دسته جمعی شاخص ها در بورس

در نتیجه معاملات روز چهار شنبه بازار سهام، سرمایه گذاران بیش از ۴۰۰ میلیون برگه سهم و حق تقدم را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از ۸۶۸ میلیارد ریال بود.در داد و ستدهای دیروز بورس تهران شاخص بورس با رشدی ۲۱۵ واحدی از نیمه کانال ۶۳هزار واحد عبور کرد.در نتیجه معاملات این روز بازار سهام، سرمایه گذاران بیش از ۴۰۰ میلیون برگه سهم و حق تقدم را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از ۸۶۸ میلیارد ریال بود.گفتنی است در آخرین روز کاری هفته تاپیکو، هلدینگ نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پتروشیمی پردیس با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد ۲۱۵ واحدی این متغیر را رقم زد. این در حالی بود که نمادهای فولاد صبانور و پتروشیمی فناوران بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرد.شاخص شناور آزاد هم ۲۰۲ واحد رشد کرد. شاخص بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۱۸۴ و ۲۶۳ واحد رشد کردند. در بازار دیروز گروه های تامین آب،برق ،گاز، خودرو و بانک ها برترین گروه های صنعتی بودند.

همچنین بیشترین رشد شاخص های صنعت نیز متعلق به گروه های ذغال سنگ، فرآورده های نفتی و وسایل ارتباطی بود.بیشترین افزایش قیمت ها نیز در نمادهای ریخته گری ایران، پالایش نفت تبریز، چینی ایران،داروسازی کوثر،فرآوری مواد معدنی ،کشت و صنعت پیاذر و سیمان شرق ثبت شد.این در حالی بود که نمادهای فولاد صبانور، کالسیمین، فرآورده های تزریقی ایران،داروسازی زهراوی،فرآورده های نسوز پارس، معادن منگنز ایران و صنایع شیمیایی سینا با بیشترین کاهش قمیت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند. برای شنیدن فایل صوتی این خبر پس از دانلود اپلیکیشن بیش نما تلفن همراه خود را مقابل بارکد روبرو قرار دهید…

معامله گوگرد خانگیران در تالار صادراتی بورس کالای ایران

روز چهار شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، تالار صادراتی بورس کالای ایران شاهد معامله ۱۰ هزار تن گوگرد کلوخه شرکت پالایش گاز هاشمی نژاد(خانگیران)، به قیمت ۶۴ دلار در هر تن بود.تالار مذکور همچنین شاهد معامله ۴۶۸۲ تن انواع قیر و ۲۵۰ تن عایق رطوبتی بود.در تالار محصولات صنعتی و معدنی نیز مجتمع آلومینیوم هرمزگان نیز یکهزار تن شمش هزارپوندی ۹۹.۷ را به قیمت ۷۵ هزار و ۹۰۴ ریال به فروش رساند. علاوه بر این، ۱۰۰ تن کک متالورژی ۵-۰ شرکت کک سازی زرند معامله شد.تالار کشاورزی نیز شاهد ۸۱۵ تن ذرت دانه ای فارس و ۲۷۰ تن ذرت دانه ای سمنان بود. جو دامی روسیه نیز با حجم ۵۰ تن مورد معامله قرار گرفت.گفتنی است، در این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی نیز ۴۸۰۴ تن مواد شیمیایی، ۳۱۶۸ تن قیر، پنجهزار تن وکیوم باتوم، ۹ هزار تن لوب کات و ۲۲۸ تن مواد پلیمری دادوستد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12592