اخبار بورس ها – صفحه بورس – ۱۴ اردیبهشت ۹۴

0
۲۹۸ بازدید

تاثیر منفی نمادهای بانکی وپتروشیمی بر شاخص

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران دیروز نیز مانند روزهای گذشته شاهد افت شاخص کل بوده و با ۶۷۲ واحد کاهش به رقم ۶۴ هزار و ۴۱۵ واحد رسید و ارزش روز بازار ۲۹۰ هزار میلیارد تومان شد. دیروز معامله‌گران بیش از ۴۶۲ میلیون برگه بهادار در قالب ۴۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۹۳ میلیارد تومان خرید و فروش کردند.دیروز شاخص قیمت با معیار وزنی- ارزشی با ۲۸۷ واحد کاهش به ۲۷ هزار ۵۵۸ واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزنی با ۸۶ واحد کاهش به ۹ هزار و ۹۴۳ واحد رسید. شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۷۸ واحد کاهش به ۹ هزار و ۷۳ واحد رسید و شاخص آزاد شناور با ۹۹۲ واحد کاهش به ۷۴ هزار و ۷۸ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۶۰۵ واحد کاهش به ۴۶ هزار و ۸۰۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس متاثر از معاملات بلوکی با ۶۲۵ واحد کاهش به ۱۳۰ هزار و ۸۴۰ واحد رسید. گزارش خانم مستوفی از این معاملات را پس از آنکه اپلیکیشن پیش نما را دانلود کردید و سپس با قرار دادن دوربین تلفن همراه خود بر بارکد روبرو بشنوید…

سمات اعلام کرد:در دفاتر پیشخوان دولت

راه اندازی دو باجه جدید ارائه خدمات امور سهامداری

تعداد دفاتر پیشخوان دولت ارائه دهنده خدمات امور سهامداری با راه اندازی دو باجه جدید در شهرهای اهر و مراغه به رقم ۶۰ دفتر رسید. یکی از اولویت های مهم شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، ارائه خدمات مطلوب به سهامداران سراسر کشور است که درهمین راستا، این شرکت آذرماه سال ۹۱ با انعقاد تفاهم نامه ای با کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت، مقدمات این طرح را فراهم کرد.

در فاز نخست این طرح، سه دفتر پیشخوان شهر تهران در اواخر سال ۹۱ به ارائه خدمات سهامداری شامل اصلاح مشخصات، مفقودی و چاپ مجدد گواهی نامه و امور قهری (انتقال سهام متوفی به وارث) و صدور شناسه کاربری اینترنتی برای سیستم وضعیت دارایی پرداختند. براساس این گزارش، در فاز دوم این طرح که در سال ۹۲ به اجرا درآمد، دفاتر پیشخوان ارائه خدمات امور سهامداری وارد شهرهای بزرگ کشور (مشهد، تبریز و اصفهان) شد. اما فاز سوم، مهم ترین بخش این پروژه است به طوریکه تا پایان دی ماه امسال، ۴۲ باجه پیشخوان ارائه خدمات امور سهامداری در مراکز استان ها راه اندازی شد تا در کمتر از دو سال، خدمات امور سهامداری به تمامی مراکز استان ها برسد که این موضوع نقش بسزایی در تسهیل ارائه خدمات به سرمایه گذاران و کاهش هزینه آنان دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12392