احمد شیرزاد : دولت احمدی‌نژاد برای عدم پاسخگویی پر و بال مجلس را کند

0
۳۵۰ بازدید

 برخی دور دولت‌های نهم و دهم هاله‌ای از مصونیت کشیدند در حالی که در این هاله انواع فرصت طلبی‌ها اتفاق افتاد و روی پرونده‌های زیادی با مصلحت اندیشی سرپوش گذاشته شد. آنچه در دولت قبل رخ داد را دیگر نمی‌توان کتمان کرد.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه آنچه در دولت قبل رخ داده را نمی‌توان کتمان کرد،‌گفت: دولت احمدی‌نژاد برای عدم پاسخگویی پر و بال مجلس را کند.
احمد شیرزاد در گفت‌وگو با ایلنا در مورد رانت هفت هزار میلیاردی در دولت دهم که اخیرا توسط برخی از نمایندگان مجلس مطرح شده است، گفت: لازم است در اینجا یادآوری کنم که محمد رضا رحیمی معاون اول دولت احمدی نژاد زمانی که رئیس دیوان محاسبات بود اعلام کرد که پاک‌ترین دولت تاریخ ایران نیازی به داشتن دیوان محاسبات ندارد و اگر قرار باشد پیامبری بیاید آن احمدی نژاد است. اما امروز شاهد هستیم که پشت این جملات تهجرگرایانه چه اتفاقاتی رخ داده است.
وی افزود: طبیعی است دولتی که خود را از نظارت مصون بداند و امکان نقد آن در مجلس و مطبوعات وجود نداشته باشد چنین مفاسدی را نیز به بار می‌آورد. برخی دور دولت‌های نهم و دهم هاله‌ای از مصونیت کشیدند در حالی که در این هاله انواع فرصت طلبی‌ها اتفاق افتاد و روی پرونده‌های زیادی با مصلحت اندیشی سرپوش گذاشته شد. آنچه در دولت قبل رخ داد را دیگر نمی‌توان کتمان کرد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه خاطر نشان کرد: ذات برخی از اصولگرایان بحث نظارت را بر نمی‌تابد در حالی که اگر نظارت عمومی حذف شود و برخی خود را از سوال و جواب مصون بدانند، بروز چنین مفاسدی تعجب برانگیز نخواهد بود. احمدی نژاد هم مثل سایر مردم از عصمت ذاتی برخوردار نیست بنابراین نهادهای نظارتی باید به وظیفه خود عمل کنند.
وی گفت: امیدوارم این اتفاقات درسی برای افراطیون شده باشد. دولت‌های نهم ودهم برای عدم پاسخگویی خود پر و بال مجلس را کند در این زمینه دستگاه قضا نیز باید پاسخگو باشد. نمی‌توان با این تفکر که قوه قضاییه دارای استقلال است آن را از پاسخگویی مصون دانست.
شیرزاد با تاکید براینکه قوه قضاییه باید قاطعانه با مفاسد برخورد کند، گفت: مصلحت‌های سیاسی نمی‌تواند رافع برقراری عدالت باشد. عدل و انصاف ایجاب می‌کند در زمینه فساد هفت هزار میلیاردی نیز هر کسی در هر سمتی درگیر آن بوده امروز پاسخگو باشد. قوه قضاییه ومجلس هر چند با تاخیر اما باید امروز پاسخ بدهند که چرا در گذشته در مواجه با این مفاسد قصور کرده اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5721