احزاب بلاتکلیف‌اند

0
۳۶۱ بازدید

نماینده ناظر مجلس در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب از عدم برگزاری جلسات این کمیسیون از ۶ ماه پیش تا به حال خبر داد و گفت: عدم حضور معاون سیاسی در وزارت کشور باعث شده است که بسیاری از احزاب در بلاتکلیفی به سر ببرند.

احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با   ایلنا در ارتباط با آخرین وضعیت جلسات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: جلسات این کمیسیون ماه‌ها است که به دلیل فقدان حضور معاون سیاسی وزیر کشور تشکیل نمی‌شود.
نماینده اردستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیرا هم اعلام شده که دوره کاری نمایندگان عضو در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به پایان رسیده و باید نمایندگان جدیدی برای عضویت در این کمیسیون انتخاب شوند.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه این شرایط موجب معطل ماندن احزابی شده که درخواست مجوز کرده‌اند، گفت: من دقیقا نمی‌دانم چند حزب با این شرایط معطل مانده است اما ۶ ماه از آخرین جلسه کمیسیون ماه ۱۰ احزاب می‌گذرد. همه احزاب هم حق دارند که این مسئله را بیان کنند اما انشالله حل می شود چراکه آقای وزیر هم به دنبال آن هستند که معاون سیاسی خود را انتخاب کنند.
نماینده ناظر مجلس در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در ادامه تصریح کرد: زمانی که وزارت کشور معاون سیاسی نداشته باشد یا شخص وزیر و یا فردی که در مظان معاون سیاسی شدن قرار دارد باید جلسات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را برگزار کند. در هر دو صورت هیچ مقامی در وزارت کشور ماموریت برگزاری جلسات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را بر عهده نگرفت. البته معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت کشور هم می‌توانست این وظیفه را بر عهده بگیرد اما این کار را نکرد.
بخشایش افزود: دو مرتبه که وزیر کشور به جلسه کمیسیون امنیت ملی آمده بود، علت برگزار نشدن جلسات را از ایشان جویا شدم که اعلام کردند تشکیل می‌شود. قرار جلسه را دو مرتبه گذاشتند اما پیش از برگزاری جلسات آن را منتفی کردند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5154