کد خبر: 5154
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳
گروه : ایران

احزاب بلاتکلیف‌اند

احزاب بلاتکلیف‌اند

نماينده ناظر مجلس در کميسيون ماده 10 احزاب از عدم برگزاري جلسات اين کميسيون از 6 ماه پيش تا به حال خبر داد و گفت: عدم حضور معاون سياسي در وزارت کشور باعث شده است که بسياري از احزاب در بلاتکليفي به سر ببرند.


احمد بخشايش اردستاني در گفت‌وگو با   ايلنا در ارتباط با آخرين وضعيت جلسات کميسيون ماده 10 احزاب گفت: جلسات اين کميسيون ماه‌ها است که به دليل فقدان حضور معاون سياسي وزير کشور تشکيل نمي‌شود.
نماينده اردستان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: اخيرا هم اعلام شده که دوره کاري نمايندگان عضو در کميسيون ماده 10 احزاب به پايان رسيده و بايد نمايندگان جديدي براي عضويت در اين کميسيون انتخاب شوند.
اين نماينده مجلس با تاکيد بر اينکه اين شرايط موجب معطل ماندن احزابي شده که درخواست مجوز کرده‌اند، گفت: من دقيقا نمي‌دانم چند حزب با اين شرايط معطل مانده است اما 6 ماه از آخرين جلسه کميسيون ماه 10 احزاب مي‌گذرد. همه احزاب هم حق دارند که اين مسئله را بيان کنند اما انشالله حل مي شود چراکه آقاي وزير هم به دنبال آن هستند که معاون سياسي خود را انتخاب کنند.
نماينده ناظر مجلس در کميسيون ماده 10 احزاب در ادامه تصريح کرد: زماني که وزارت کشور معاون سياسي نداشته باشد يا شخص وزير و يا فردي که در مظان معاون سياسي شدن قرار دارد بايد جلسات کميسيون ماده 10 احزاب را برگزار کند. در هر دو صورت هيچ مقامي در وزارت کشور ماموريت برگزاري جلسات کميسيون ماده 10 احزاب را بر عهده نگرفت. البته معاونت حقوقي و امور مجلس وزارت کشور هم مي‌توانست اين وظيفه را بر عهده بگيرد اما اين کار را نکرد.
بخشايش افزود: دو مرتبه که وزير کشور به جلسه کميسيون امنيت ملي آمده بود، علت برگزار نشدن جلسات را از ايشان جويا شدم که اعلام کردند تشکيل مي‌شود. قرار جلسه را دو مرتبه گذاشتند اما پيش از برگزاري جلسات آن را منتفي کردند.