احتمال راه‌اندازی اپراتور مخابراتی مشترک میان ایران و عراق

0
۳۳۱ بازدید

گروه امورزیربنایی: وزیر ارتباطات صبح روزدوشنبه در قالب دیداری با همتای عراقی خود از احتمال راه اندازی اپراتور مخابراتی مشترک میان دو کشور خبر داد

محمود واعظی با اعلام این خبر گفت: با توجه به حجم سفرهایی که میان مردمان دو کشور صورت می گیرد، صحبتهایی صورت گرفته و ما اعلام آمادگی کرده‌ایم که علاوه بر آمادگی اعمال برخی تخفیف‌ها برای مشترکان این توان نیز وجود دارد که میان دو کشور اپراتوری مشترک راه اندازی شود. تا بدین ترتیب بحث رومینگ میان دو کشور با شرایط بهتری برقرار شود.

وی همچنین به همکاریهای مشترک دو کشور اشاره کرده و با ابراز خرسندی از پیروزیهای اخیر در برابر گروه‌های تروریستی اظهار کرد: تا زمانی که عراق امن نباشد امنیت منطقه خاورمیانه تامین نخواهد شد.

وی در ادامه صحبتهای خود درباره همکاریهای ICT دو کشور نیز توضیح داد:‌ با توجه به مرز طولانی که میان دو کشور وجود دارد ما از پنج نقطه از نظر صوت و دیتا به یکدیگر اتصال داریم.

وزیر ارتباطات در ادامه ضمن اعلام آمادگی برای گسترش روابط صوتی و دیتای دو کشور اظهار کرد: علاوه بر این در بحث و مذاکرات صورت گرفته موضوع همکاری‌های آموزشی و پژوهشی مطرح شد.

واعظی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به مرز طولانی دو کشور در موارد متعدد ساکنان نقاط مرزی برای استفاده از تلویزیون و یا موبایل با دشواریهایی مواجه می‌شوند که در مذاکرات صورت گرفته بحث شد که روشی طراحی شود تا تداخلاتی که در حال حاضر در نقاط مرزی دو کشور وجود دارد، برطرف شده و بحث رومینگ مربوط به نقاط مرزی و همچنین تداخل تصویر به شکل جدی ساماندهی شود.

وزیر ارتباطات در ادامه از تشکیل دو کمیته مشترک میان کشورهای ایران و عراق خبر داد و گفت: یکی از این کمیته‌ها در حوزه پست و پست بانک و کمیته دیگر در حوزه اینترنت، ماهواره،‌ موبایل و تلفن ثابت همکاری خواهد کرد و از سوی دیگر طرحهایی مانند دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات که اکنون در ایران در دست اقدام قرار دارد نیز مورد توجه قرار می دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=9636