احتمال تحریم فولاد ایران توسط اتحادیه اروپا به بهانه دامپینگ

0
۵۳۷ بازدید

به دنبال شکایت شرکت های فولاد اروپا، کمیسیون اروپا در این باره تحقیق خواهد کرد که آیا ایران، روسیه و ۳ کشور دیگر آهن و فولاد و آلیاژهای آن را به صورت ارزان روانه بازار این اتحادیه کرده اند یا نه.

به گزارش رویترز، به دنبال شکایت شرکت های فولاد اروپا، کمیسیون اروپا در این باره تحقیق خواهد کرد که آیا ایران، روسیه و ۳ کشور دیگر آهن و فولاد و آلیاژهای آن را به صورت ارزان روانه بازار این اتحادیه کرده اند یا نه.

کمیسیون اروپا، نهاد اجرایی اتحادیه اروپا اعلام کرد این تحقیق که از روز پنجشنبه آغاز شده، بر بازه زمانی اول جولای ۲۰۱۵ تا ۳۰ جولای ۲۰۱۶ متمرکز خواهد بود.

کمیسیون، علاوه برصادر کنندگان آهن و فولاد روسی و ایرانی، درباره صادر کنندگان برزیلی، صرب و اوکراینی نیز تحقیق خواهد کرد. به شرکت های اروپایی ۱۵ روز فرصت داده شده تا درباره جزئیات این قضیه با کمیسیون اروپایی تماس بگیرند.

اتحادیه فولاد اروپا (یوروفر) که اعضایش بیش از یک چهارم محصولات آهن و فولاد اتحادیه را تامین می کنند، در ماه می این پرونده شکایت را مطرح کرده است.

کمیسیون در مجله رسمی خود نوشت: «شاکی مدارکی را ارائه کرده مبنی بر اینکه واردات محصولات تحت بررسی از کشورهای مربوطه به طور کلی افزایش یافته و سهم بیشتری از بازار را از آن خود کرده است.»

در صورتی که شواهد نشان دهد که آهن و فولاد وارداتی به قیمت هایی زیر قیمت عادلانه بازار فروخته شده و به کسب و کار رقبای اروپایی آسیب زده است، اتحادیه اروپا می تواند تعرفه هایی را برای واردات این محصولات وضع نماید.

اتحادیه اروپا هم اکنون ۱۰ پرونده تحقیق ضد دامپینگ در زمینه محصولات فولادی را در دست بررسی دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=35906