احتمال افت بیشتر قیمت طلا در کوتاه مدت

0
۴۳۳ بازدید

احتمال افت بیشتر قیمت طلا در کوتاه مدت

محمد امین ناطقیان

aminnateghian@yahoo.com

کارشناسان و تحلیلگران بازار طلا منتظر برگزاری نشست سه شنبه و چهارشنبه فدرال رزرو آمریکا هستند. به گزارش جهان اقتصاد، به بن بست رسیدن مذاکرات یونان و وام دهندگان بین المللی در پایان روز یکشنبه موجب شد تا قیمت طلا در نخستین لحظات مبادلات دیروز دوشنبه با افزایش نسبی روبرو شود ولی افزایش مجدد ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی بار دیگر موجب شد تا قیمت طلا با کاهش همراه شود.

تازه ترین تحلیل تکنیکال نشان می دهد که احتمال افت بیشتر قیمت طلا در کوتاه مدت به علت تقویت ارزش دلار وجود دارد.به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، قیمت طلا بار دیگر امروز دوشنبه با شکستن سطح حمایتی ۱۱۸۰ دلاری روند نزولی خود را ادامه داده است و به پایین تر از میانگین ۲۰۰ روز گذشته خود رسیده است.بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت طلا در آستانه نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا تحت فشار زیادی قرار دارد. نتایج نشست دو روزه فدرال رزرو عصر روز چهارشنبه اعلام خواهد شد.گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا طی ماه های آینده تاثیر زیادی بر روند نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا خواهد داشت.ادامه مذاکرات مربوط به بحران مالی و بدهی یونان نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا در روزهای آینده داشته باشد. تحلیل تکنیکال نشان می دهد که اگر طلا نتواند در کوتاه مدت سطح حمایتی ۱۱۷۵ دلاری را حفظ کند به زودی به کمتر از ۱۱۷۰ دلار خواهد رسید.سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۱۸۰ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۱۹۲ دلار نیز افزایش خواهد یافت.

تازه ترین تحلیل اینوستینگ نشان می دهد که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده تحت تاثیر برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا، بحران مالی و بدهی یونان و انتشار آمارهای اقتصادی مهم اروپا و آسیا خواهد بود.به گزارش پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا در هفته گذشته با افزایش نسبی یک درصدی روبرو شد و به مرز ۱۱۸۰ دلار در هر اونس در پایان مبادلات روز جمعه رسید.بر اساس این گزارش شاخص ارزش دلار در هفته گذشته در برابر ارزهای معتبر بین المللی با کاهش نسبی روبرو شد و موجب شد تا قیمت طلا برای نخستین هفته در یک ماه گذشته با افزایش مواجه شود.شاخص ارزش دلار در برابر شش ارز معتبر بین المللی با ۱.۴۲ درصد کاهش طی هفته گذشته روبرو شده است. کاهش ارزش دلار معمولا به نفع قیمت طلا است و این مساله بار دیگر طی هفته ای که گذشت اثبات شده است.شاخص اعتماد مصرف کننده در آمریکا طی ماه جاری به بیش از ۹۴.۶ واحد افزایش یافته است. این رقم در ماه می به ۹۰.۷ واحد رسیده بود.این گزارش می افزاید، پس از افت رشد اقتصادی آمریکا طی سه ماه نخست ۲۰۱۵ میلادی اکنون برخی کارشناسان بر این باورند که روند رشد و رونق اقتصادی این کشور طی سه ماه دوم بهبود خواهد یافت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13315