اجلاس پاریس صوری است

0
۴۲۸ بازدید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری اجلاس ضد ترورسیم پاریس گفت: این اجلاس و ائتلاف علیه داعش، اجلاس و ائتلافی صوری است نیاتی خاص در پشت پرده دارد.
محمد صالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با   مهر، با اشاره به عدم دعوت از ایران برای حضور در اجلاس ضد تروریسم پاریس گفت: این اجلاس و ائتلاف علیه داعش، یک ائتلاف صوری است. این گونه اقدامات و اجلاس ها در واقع برای مبارزه با داعش نیست ولی بانیان آن نیات دیگری در پشت پرده دارند.
وی افزود: تجربیات گذشته هم نشان داده است زمانی که آمریکایی ها خواسته اند در منطقه حضور بیشتری داشته باشند به دنبال بهانه های این چنینی بوده اند، این گونه اجلاس ها نیز برای تامین اهدافشان است. آمریکایی ها نیروهای داعش را برای بی ثباتی در منطقه حمایت کردند و تحت آموزش های خود قرار دادند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه منافع آمریکا در بی ثباتی جهان اسلام است، ادامه داد: از آن جایی که اکنون تهدیدات داعش  به سمت حامیان آنها رفته است، قصد محدود کردن این گروهک را دارند.
جوکار همچنین با اشاره به سفر پنج روزه رییس جمهور به کشورهای منطقه و حضور وی در اجلاس شانگهای گفت: کشورهای عضو شانگهای ظرفیت اقتصادی خوبی دارند و این کشورها می توانند تاثیرات جدی دراقتصاد دنیا بگذارند. ارتباط با این کشورها برای ایران فرصت محسوب می شود.
نماینده مردم یزد با اشاره به شرایط منطقه ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی منطقه به خصوص در قفقاز، آسیای میانه و روسیه ایران می تواند با دیپلماسی فعال نقش پررنگی در منطقه داشته باشد و با عقد پیمان نامه ها وقراردادها جایگاه خود را در منطقه تثبیت کند.
وی تاکید کرد: کشورهای منطقه نقش مهمی در اقتصاد دنیا خواهند داشت، ایران باید نفوذ خود را در منطقه بیشتر کند و سفرهایی این چنینی رییس جمهور ، ما را به هدفمان نزدیک می کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5155