اتکای بودجه به نفت کاهش یافت

0
۳۰۳ بازدید

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق مجلس، گفت: اتکای بودجه به منابع نفتی در گزارش کمیسیون تلفیق جدی تر از لایحه دولت کاهش یافته است.

به گزارش مهر، احمد رضا دستغیب عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق در جمع خبرنگاران، گفت: امسال برای اولین بار کمیسیون تلفیق طی سه هفته بخش های درآمدی لایحه بودجه و در یک هفته بخش های هزینه ای آن را بررسی کرد.
وی ادامه داد: این پیام خوبی است که نشان می‌دهد نمایندگان به دنبال افزایش هزینه‌ها نیستند، بلکه تلاش آنها بر افزایش درآمدهای دولت است.
نماینده مردم شیراز افزود: اتکای بودجه به درآمدهای نفتی گام خوبی است، گرچه در لایحه دولت هم کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی وجود داشت اما در گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه بودجه این مهم جدی‌تر دیده شده و حتی سهم منابع نفتی در بودجه از لایحه دولت هم کمتر شده است.
عضو کمیسیون تلفیق با اشاره به تلاش نمایندگان برای عدم کاهش بودجه های عمرانی در لایحه بودجه، گفت: مقرر شد فعالیت های عمرانی در سال آینده نیز ادامه یابد و در همین راستا بودجه خوبی دیده شده است.
وی اظهار داشت: فرهنگیان و ایثارگران و برخی اقشار مطالباتی دارند که باید نیازهای آنها در بودجه مورد بررسی قرار گیرد.
دستغیب با اشاره به بررسی پیشنهادات در خصوص اجرای قانون هدفمندی در جلسه امروز کمیسیون تلفیق، گفت: این احتمال هست که بخش هدفمندی در گزارش کمیسیون تلفیق تغییراتی کند. ما امروز پیشنهادات اعضا و نظرات متخصصان را در خصوص هدفمندی بررسی خواهیم کرد.
وی در پایان گفت: تلاش می کنیم تا پایان امروز بررسی لایحه بودجه ۹۴ به پایان برسد تا در ابتدای هفته آینده لایحه بودجه تقدیم هیات رئیسه شود و بعد از تعطیلات نیز در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=10047